21. 9. svátek má Matouš

Vandráci se zastaví v Příbrami

12. září 2021   (07:04)
Vandráci se zastaví v Příbrami
foto: Městské kulturní centrum Příbram

O zážitcích z cestování po Střední Americe budou besedovat Pavel Liška a Jan Révai ve středu 15. září od 19.00 v Junior klubu.


Jsou tři a říkají si Vandráci Vagamundos. Herci Pavel Liška alias Zorro, Jan Révai jako Don Juan a kameraman „Comandante“ Hynek Bernard na svých jednostopých strojích procestovali během tří měsíců v roce 2018 země Střední Ameriky. S příbramským publikem se Pavel Liška a Jan Révai sejdou na besedě v klubu Junior ve středu 15. září od 19.00.

„Před touhle zemí nás varují všichni a všude. Překračujeme dvoje hranice během jednoho dne a jednu barikádu z hořících pneumatik, takže Honduras známe jen z rychlíku,“ popisuje jedno z navštívených míst web www.vandraci.com. Výpravu na motorkách začali Vandráci v Panamě, dojmy sbírali v deštném pralese v Kostarice, na surfu v Nikaragui nebo u mayských ruin v Guatemale. „Středním Mexikem se prokousáváme omámení mezcalem, vůní borovic a nadmořskou výškou. A to až do hor a lesů, kde vyměňuje ocelové oře za ty čtyřnohé,“ zpřesňují aktéři, co vše na cestách ochutnali.
Na zmiňovaném webu najdete mapy trasy, kterou mohli fanoušci sledovat 24 hodin denně. GPS lokátory evidovaly terén, průměrnou a nejvyšší rychlost či fakt, zda parta zůstala spolu nebo došlo na sólo jízdy. Putování z Panamy do Mexika zdokumentoval také televizní seriálu Vandráci a kniha „Sí, vole! – Vandráci na cestě Střední Amerikou“, jejímž kmotrem se stal cestovatel a autor četných cestopisů Miloslav Stingl. V příštím roce se Vandráci chystají na Papuu Novou Guineu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz