16. 2. svátek má Ljuba




Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta

16. dubna 2021   (13:13)
Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta
foto: Eva Švehlová/MěÚ Příbram

Autobusové zastávky v Příbrami se staly terčem útoku vandala. Škoda se pohybuje v desítkách tisíc korun, celou záležitost šetří Policie ČR.


Zhruba před měsícem byl poškozen CHLCD monitor na autobusové zastávce ve Školní ulici. Škoda se v tomto případě vyšplhala na 47 tisíc korun a případem se zabývá Policie ČR. „Bohužel nejde o ojedinělý případ. Aktuálně došlo k poškození dalších dvou monitorů, a to na zastávkách na Nové Hospodě a u Polikliniky Ravak. I tentokrát byl podán podnět k prošetření na Policii ČR, která má přístup k záznamům z městského kamerového dohlížecího systému. U těchto případů prozatím čekáme na vyčíslení škody,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Kromě zmíněných monitorů byly v posledních dnech poškozeny také samotné zastávkové přístřešky, kdy ve třech případech došlo k rozbití skleněných stěn. „Jde o situaci, ve které mi nezbývá nic jiného než říci, že lidská tupost je nedozírná. Na jedné straně se snažíme město zvelebovat, a na straně druhé se najdou jedinci, kteří pouze škodí a svým konáním působí městu finanční škodu. Doufám, že pachatel či pachatelé budou dostiženi,“ dodal Jan Konvalinka a zároveň žádá občany, pokud by měli informace vedoucí k dopadení pachatelů, aby poskytli součinnost PČR.
Kromě zmíněných monitorů byly v posledních …
foto: Eva Švehlová/MěÚ Příbram
foto: Eva Švehlová/MěÚ Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Eva Švehlová
autor: Jakub Pečenka








Další články

Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady? Nový křížek na Březových Horách. A jak to bylo doopravdy se vznikem osady? Půl tisíciletí hornické historie a příběhy lidí, kteří tu pracovali i umírali. Nový … Historie Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou Nová neonatologie v porodnici umožní nepřetržitý kontakt dítěte s matkou Zhruba od poloviny roku začne v příbramské nemocnici fungovat nová neonatologická … ROZHOVOR Coolna propojuje generace Coolna propojuje generace Klubkavárna Coolna v Dobříši je místem, které slouží k tomu, aby zde děti školního … Dobříš Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Týden jste hlasovali o tom, kde v Příbrami a okolí čepují nejlepší pivo. Máme vítěze — … SOUTĚŽ Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Sedlčany plánují stavbu samoobslužného gondolového mostu, takzvaného transbordéru. … Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Příbram chce děti zapojit do sportovních aktivit už od útlého věku. Oblíbený projekt … Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Policisté a hasiči museli v sobotu dopoledne vyrazit do Čenkova na Jinecku. V říčce … Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Revitalizace Jiráskových sadů vstupuje do rozhodující fáze a řidiče čekají hned dvě … Doprava Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Několik nehod bylo hlášeno najednou v sobotu odpoledne. Jedna u Hájů, druhá v … AKTUALIZOVÁNO
Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Středočeský kraj má za sebou epidemiologicky náročný rok. Hygienici v roce 2025 řešili …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz