V září na středočeských silnicích zemřelo devět lidí, meziročně o jednoho méně
1. října 2023 (13:30)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka/ilustrační fotografie
Nejvíce nehod se stalo pátek 8. září, celkem 58.
V září zemřelo při dopravních nehodách na silnicích v Středočeském kraji devět lidí, o jednoho méně než před rokem. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 56 obětí. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.
Celkem se během září stalo 1129 nehod, což je o 56 více než loni. Při nehodách bylo 25 lidí těžce zraněno, 283 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 99,36 milionu korun, což je pod ročním průměrem. Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo pátek 8. září, celkem 58.
Tragicky skončila například 7. září nehoda na silnici I/7 u Slaného na Kladensku, při níž zemřel řidič osobního vozu po srážce s nákladním autem. Spolujezdkyně podlehla vážným zraněním při převozu do nemocnice. Další vážná nehoda se stala 12. září mezi obcemi Přišimasy a Škvorec u Prahy. Zemřel při ní řidič osobního auta, který s vozem skončil v poli. V Kolíně o dva dny později zemřel po střetu s osobním autem v Ovčárecké ulici motorkář. V autě utrpělo těžké zranění dítě a řidič.
V obci Malobratřice na Mladoboleslavsku zemřel 17. září řidič osobního auta, který při předjíždění vyjel ze silnice a narazil do stromu. V Bystřici na Benešovsku se 21. září srazila dvě osobní auta. Jeden z řidičů nehodu nepřežil, další dva lidé utrpěli zranění. Při dopravních nehodách 26. září zemřel po nárazu do návěsu nákladní soupravy na dálnici D1 u Prahy řidič motocyklu. Tragické následky měla také havárie motocyklisty u Chářovic na Benešovsku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Na D4 u Voznice skončilo auto na boku, řidič před příjezdem policie odešel
•Září bylo na českých silnicích tragické hlavně pro motorkáře
•Neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň dveří jedoucího autobusu, případ šetří policie
Další články
Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha
Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli …
Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“?
Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé …
ANKETA
Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah
Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a …
Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře
Debata o větrných elektrárnách na Příbramsku vstoupila do nové fáze. Většina obcí už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Centrem Příbrami za tajemstvím: Vydejte se v neděli po stopách vzniku nového města!
Máte chuť objevit zákoutí Příbrami, o kterých jste doposud ani netušili, že existují? …
Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků
Při toulkách lesem se setkáme s nevšední krásou všude kolem nás. Když nemám zrovna …
POZNÁVÁME BRDY
Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku
Přepis auta, výměna značek nebo změna vlastníka bez front a bez úředních hodin. Portál …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace?
V celé České republice letos probíhá monitoring Aujeszkyho choroby u prasat divokých. …
Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily?
Sedlčansko dnes zažilo nečekanou podívanou. Nad regionem se v dopoledních hodinách …
AKTUÁLNĚ




