28. 3. svátek má Soňa

V západní Evropě by se tohle nestalo. Schejbal promluvil o bytové krizi v Příbrami

29. ledna 2022   (12:11)
V západní Evropě by se tohle nestalo. Schejbal promluvil o bytové krizi v Příbrami
foto: Antonín Schejbal/se souhlasem

Příbram se v posledních letech potýká s bytovou krizí. Po vlastním bydlení prahnout zejména mladí rezidenti a začínající rodiny, kteří si nemohou dovolit utopické nájmy soukromých vlastníků. Naše redakce požádala celé příbramské zastupitelstvo o vyjádření k této problematice. Odpovědí se nám však dostalo jen pět. Dnes přinášíme názor zastupitele Antonína Schejbala (Piráti).


Napříč Příbramí stoupá poptávka po levnějších bytech. Vedení města v posledních měsících otevřelo téma výstavby nových panelových domů za účelem poskytnutí bydlení pro mladé a začínající rodiny. Podle Antonína Schejbala by se zastupitelstvo mělo zaměřit i na model u našich západních sousedů.

„Rozhodně souhlasím s rozšiřováním městského bytového fondu. Mělo by se jednat především o menší byty. V západní Evropě je běžné, že město vlastní výrazně větší podíl všech bytů ve městě. Ceny nájmů v našem městě se začínají stávat neúnosné. Z bydlení v našem městě se nesmí stát nedostupný luxus,“ uvedl Antonín Schejbal na náš dotaz.
Radnice se v současné době snaží aktuální situaci řešit. Všichni respondenti, kteří na náš dotaz reagovali, se jednohlasně přiklánějí k výstavbě nových bytů.
„Rozhýbal se územní plán a dokázali jsme si sednout ke společnému jednání i se soukromými investory. Děláme všechno pro to, aby se v Příbrami začalo zase budovat a stavět. Velký potenciál vidím v zástavbě lokality Fantova louka, kde město vlastní více než 50 tisíc m2 pozemků,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Žádného projektu se zatím ale široká veřejnost nedočkala a vše, až na pár dokumentů a projektů, se zdá býti teprve v rámci příprav a jednání. Na dostupnější bydlení si Příbram bude muset ještě nějakou chvilku počkat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša








Další články

Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz