Říhová: Naši předkové měli při bytové výstavbě více odvahy
22. ledna 2022 (15:20)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Z bydlení v Příbrami se v současné době stává velice drahý luxus. Pro mladé perspektivní rezidenty se vlastní byt či podnájem může zdát až jako utopie. Ceny nemovitostí totiž v poslední době stouply až o padesát procent a nájem se může vyšplhat až na dvě třetiny měsíčního platu. Naše redakce se proto rozhodla kontaktovat celé příbramské zastupitelstvo. Ze všech dotázaných odpovědělo však jen pět.
Jedni z respondentů, které oslovila redakce pribram.cz v souvislosti s bytovou výstavbou pro začínající rodiny, jsou také zastupitelka Dagmar Říhová a Vladimír Král ze sdružení Šance pro Příbram. Ti výstavbu plně podporují. S ohledem na současný chod radnice jaksi sentimentálně vzpomínají na předešlé roky, kdy měli zastupitelé více odvahy pro podobné projekty.
„Považuji za chybu, že se vedení města nedokázalo sjednotit na podpoře bytové výstavby. Naši předkové měli více odvahy, když vybudovali obecní byty. Bohužel místo opravy těchto objektů dokázalo město tyto budovy jen prodat, což není určitě nejlepší vizitka města,“ říká Říhová.
Podle ní by se našlo několik proluk ve stávajícím územním plánu, na kterých by se mohla vytvořit nová zástavba, aby se nemusely byty stavět jen na Fantově louce. Nedostatku parkování se dle jejích slov dá předejít budováním parkovacích míst v suterénech.
„Podporovala jsem proto záměr prodeje pozemků zájemcům, kteří v těchto prolukách chtěli postavit bytový dům, za podmínky, že parkování bude v suterénu. Bytovou výstavbu beru jako klíčový bod pro rozvoj města,“ zakončila.
„V této věci děláme konkrétní kroky nejen při jednání Zastupitelstva města Příbram, ale i při tvorbě, tedy při přípravě změn Územního plánu města Příbram v Pracovní skupině pro Územní plán jejímž jsem členem,“ přispěl svou odpovědí na dotaz redakce zastupitel Vladimír Král.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša
Další články
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT
Studenti pomáhali nemocné holčičce
Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří …
AKTUÁLNĚ
Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne
Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i …
POČASÍ
Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív
JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. …
DOPRAVA
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA




