V úterý přibylo více než 300 nakažených, reprodukční číslo opět stouplo
14. července 2021 (10:10)
foto: ilustr/freepik
Na 100.000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 16 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti pondělí zvýšilo o dva.
V úterý přibylo v Česku 317 potvrzených případů koronaviru. Poprvé od 8. června tak denní nárůst překročil hranici tří stovek případů. Reprodukční číslo se opět zvýšilo na 1,45, což je letos nejvíce. Stejnou hodnotu mělo také v pondělí a rovněž první dva dny roku. Na 100.000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 16 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti pondělí zvýšilo o dva. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Úterní nárůst nakažených byl o více než 200 případů vyšší než před týdnem. Minulé úterý byl ale svátek a ve volných dnech se méně testuje. Laboratoře tento týden provedly zhruba 84.000 testů, minulý týden jich bylo přibližně 39.000. Pozitivita preventivních testů se zvýšila na 0,17 procenta. V případe diagnostických testů, které podstupují třeba lidé vykazující příznaky, je pozitivních 2,1 procenta vzorků.
V nemocnicích bylo k úterý s covidem 30 lidí. Počet pacientů se tak proti pondělí o čtyři snížil. V těžkém stavu zůstávají dva hospitalizovaní. Za uplynulých deset dní zemřeli s koronavirem dva lidé. Od začátku epidemie eviduje ministerstvo 30.335 obětí.
Incidenční číslo roste už týden v řadě. Nejhůře je na tom Praha, kde na 100.000 obyvatel připadá za uplynulých sedm dní 42 nakažených. Následují Plzeňský kraj s 38 případy a střední Čechy s 20 případy na 100.000 obyvatel. Relativně nejlépe je na tom Karlovarský kraj, kde má incidenční číslo hodnotu 3,8.
Reprodukční číslo na dnešních 1,45 stouplo z úterních 1,37. Údaj ukazuje, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný. Pokud je vyšší než jedna, epidemie zrychluje. Před měsícem bylo reprodukční číslo pod 0,7.
Od začátku epidemie se v Česku koronavirem prokazatelně nakazilo 1,670.073 lidí. Dosud se vyléčilo 1,637.367 z nich.
Od začátku epidemie se v Česku koronavirem prokazatelně nakazilo 1,670.073 lidí. Dosud se vyléčilo 1,637.367 z nich.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO
Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce
Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují …
KRIMI
D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží
Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic …
DOPRAVA
Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku
Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně …
PR
Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami
Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky
Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a …
ROZHOVOR
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně
Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně …
ZAJÍMAVOSTI
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i …
ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu
Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u …
DOPRAVA




