V týdnu se ochladí, padat bude sníh či déšť se sněhem
27. listopadu 2023 (08:02)
V Česku se v tomto týdnu ochladí, mrznout bude i přes den, v noci bude až minus deset stupňů Celsia. Meteorologové očekávají sněžení či déšť se sněhem. Od pátku teploty mírně stoupnou, i nadále lidé mohou počítat se sněžením a deštěm i mrznoucím. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnes by mělo slabě sněžit hlavně v Čechách, v nižších polohách se sníh neudrží, případně bude padat déšť se sněhem nebo déšť, uvedl ČHMÚ na sociální síti X. "Sněžení bude přibývat později odpoledne od západu a hlavní nadílka dorazí během noci a v úterý ráno," dodal. Teploty se dnes a v úterý přes den i v noci budou pohybovat kolem nuly.
Ve středu a ve čtvrtek se ochladí, i přes den budou teploty maximálně jeden stupeň nad nulou a spíš pod ní. Až desetistupňový noční mráz meteorologové očekávají při jasné obloze a sněhové pokrývce, jinak by teploty neměly klesat pod minus sedm stupňů Celsia. Nebe bude nadále oblačné až zatažené se sněžením či sněhovými přeháňkami.
Občasné sněžení a přechodně i mrznoucí déšť čekají meteorologové také v pátek. Mrznout bude v noci, přes den může být až pět stupňů Celsia nad nulou. O víkendu se teploty vrátí přes den i v noci k nule, sněhové přeháňky vytrvají.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Meteorologové varují před náledím na silnicích a sněhovými jazyky
•O víkendu přijde pravá zima: Bude sněžit, tvořit se bude i náledí
•Česko zasáhne v noci na pátek silný vítr, varovali meteorologové
Další články
Gastro agent: Malej podnik
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale když se z jídla stane jen logistika, hledáme …
FOTO
Advent v Hornickém muzeu Příbram: betlémy, koncert, hornické i venkovské Vánoce
Hornické muzeum Příbram připravilo na závěr roku mimořádně pestrý adventní program. …
Rachejtle jen na Silvestra. Příbram chystá novou vyhlášku o pyrotechnice
Na zasedání zastupitelstva města Příbram ve středu 3. prosince budou zastupitelé …
Extraliga volejbalu: Příbram padla s Kladnem 0:3, fanoušci byli slyšet
Deváté kolo ČEZ extraligy volejbalu mužů nabídlo v Příbrami jasnou výhru Kladna. Hosté …
Kraj přispěje na projekt mapující osudy vystěhovaných obcí. Týká se to i příbramského muzea na projekt Lidé bez domova
Středočeský kraj výrazně podpoří vzdělávací aktivity svých muzeí a galerií. Chystá se …
Vánočka: královna českých Vánoc
Když se řekne české Vánoce, málokdo si představí stůl bez vánočky. Tento sladký …
Rekordní triumf! Jan Tománek kraloval na nejtěžší trati v historii světových šampionátů
Paratriatlonista Jan Tománek dosáhl mimořádného úspěchu, když na IRONMAN 70.3 World …
Vánoční workshop v Dobříši: vytvořte si vlastní adventní věnec
Muzeum města Dobříše zve všechny milovníky tvoření na adventní workshop, který se …
Příbram plánuje schodkový rozpočet. Kryjí ho peníze z minulých let
Na nadcházejícím zasedání zastupitelstva města Příbram, které se uskuteční 3. …
Zubní pohotovosti ve Středočeském kraji zajistí nemocnice i další pracoviště
Zubní pohotovosti ve Středočeském kraji zajistí od 1. ledna příštího roku nemocnice a …





