V týdnu může sněžit, ale teploty vystoupají až na 10 stupňů nad nulou
9. ledna 2023 (08:42)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Mraky přinesou podle předpovědi každý den v tomto týdnu déšť nebo přeháňky.
V týdnu může v Česku ve vyšších polohách sněžit, ale teploty vystoupají až na deset stupňů nad nulou. Mrznout bude zřejmě jen v noci. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Po celý týden bude zataženo až oblačno.
Mraky přinesou podle předpovědi každý den v tomto týdnu déšť nebo přeháňky. Zvláště na horách budou srážky četnější a může se tam objevit i sníh. Dnes by se mohly večer na východě vyskytnout sněhové srážky v polohách nad 600 metrů nadmořské výšky. V úterý a čtvrtek by mohlo sněžit také v nižších polohách, nad 400 metrů. V pátek a o víkendu potom zřejmě nasněží, nebo se objeví smíšené srážky zase spíše ve vyšších polohách.
Teploty budou kolísat a v jednotlivých částech země se mohou značně lišit. Na dnešek předpovídají meteorologové tři až sedm stupňů, ale na východě může teploměr ukázat až devět stupňů Celsia. V úterý budou teploty podobné. Ve středu se mírně ochladí na dva až šest stupňů nad nulou přes den, v Čechách však může být výrazně tepleji, a to až deset stupňů. Ve čtvrtek bude opět tři až sedm stupňů. V pátek se oteplí na šest až deset stupňů. O víkendu a na začátku příštího týdne se teploty budou pohybovat mezi dvěma až sedmi stupni.
Mráz by se mohl objevit jen v noci, ale jen mírný. V noci na úterý očekává ČHMÚ teploty mezi nulou a plus čtyřmi stupni. Nejchladněji bude asi v noci na středu, a to mezi jedním stupněm nad nulou a minus třemi stupni. V noci na čtvrtek pak bude zase mezi plus čtyřmi stupni a nulou a v noci na pátek plus tři až minus dva stupně. O víkendu budou noční teploty mezi čtyřmi stupni nad nulou a minus jedním stupněm.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Technické služby zahajují svoz vánočních stromků. Budou zkompostovány
•Odpolední teploty se dál udrží kolem 10 stupňů, mírně se ochladí v neděli
•Loňský rok byl v Česku pátý nejteplejší od roku 1961
Další články
Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho
Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi
Příbram zažila slavnostní večer plný sportovních úspěchů, emocí i inspirativních …
SPORT
Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3
Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí …
SOUTĚŽ
Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum
Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě
U obce Nepomuk byl v pondělí 23. března ohlášen nález munice.
AKTUÁLNĚ
Ochranáři vylepšili v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky
Zaměstnanci Správy CHKO Brdy spolu ze zoologem okresního muzea Davidem Fischerem …
ZAJÍMAVOSTI
Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu
Na železnici v Rožmitále pod Třemšínem už tuto sobou 28. března se můžete svézt …
TIP NA VÝLET
D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu
Dálnice D4 se od dubna opět zúží. Ředitelství silnic a dálnic zahájí demolici a …
DOPRAVA
Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient
Diabetes patří mezi nejčastější civilizační onemocnění současnosti a počet pacientů …
ZDRAVOTNICTVÍ
Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo.
Toužili jste někdy po modrých, zelených nebo prostě jiných očích, než jaké máte od …




