V tomto týdnu vydrží letní teploty, výrazněji zaprší ve čtvrtek
5. září 2022 (09:03)
foto: Sportovní zařízení města Příbrami
Teploty se v tomto týdnu budou stále dostávat na letních 25 stupňů Celsia, výrazněji zaprší ve čtvrtek. Předtím meteorologové očekávají jen ojedinělé přeháňky, v úterý a ve středu i bouřky. Mírně ochladit se má o víkendu. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Po teplém a slunečném víkendu bude dnes podle předpovědi polojasno až skoro jasno, přechodně až oblačno, zejména na horách se ojediněle mohou objevit přeháňky. Teploty se dnes ráno pohybovaly mezi 14 a deseti stupni Celsia. Ranní mlhy a nízká oblačnost se během dopoledne rozpustí a teploty mohou vystoupat na 25 stupňů.
Polojasno až oblačno s ojedinělými přeháňkami meteorologové předpovídají také na úterý a na středu. Teploty by v noci neměly klesnout pod deset stupňů Celsia, přes den může být v úterý až 26 a ve středu 27 stupňů.
Už ve středu začne od západu přibývat oblačnost, ve čtvrtek by mělo být zataženo s deštěm nebo přeháňkami na většině území. Noc bude mírně teplejší s teplotami mezi 12 a 16 stupni, přes den se dostanou až na 26 stupňů Celsia. V pátek ČHMÚ očekává polojasno, přechodně oblačno až zataženo a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Teploty v noci mezi 15 a 11 stupni, přes den do 25 stupňů Celsia.
Víkend by měl být oblačný, místy s přeháňkami. V noci už teploty klesnou i pod deset stupňů Celsia, nejvyšší denní se budou podle předpovědi pohybovat mezi 17 a 22 stupni.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Svatováclavský dub zažil dobu Svaté říše římské
•Letošní sezona byla podle mykologů jedna z nejhorších. Houbaři mají žně až nyní
•Kvalita vody ve středočeských koupalištích byla po celé léto na výborné úrovni
Další články
Tomáš Třeský, lesník z Brd, se stal stříbrným vítězem mistrovství Evropy ve vábení jelenů
Z litevského Raudoné si Tomáš Třeský, vedoucí lesní správy Mirošov, divize Hořovice …
Konec monopolu? Air 001 chce nabídnout levnější lety než Smartwings
Český charterový trh čeká nová konkurence. Od letní sezóny 2026 by se na tuzemských …
Dress code ve školách: Příbram ukazuje, že respekt se dá učit i bez zákazů
Otázka školního oblečení se znovu objevuje ve veřejné debatě. Zatímco některé školy …
Krajský úřad: Ve skladech jsou desítky tisíc tun soli i inertního posypu. Do terénu mohou vyjet více než dvě stovky sypačů
Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) je připravena na …
Hledá se vánoční strom pro Příbram!
Vánoční čas se nezadržitelně blíží a s ním i okamžik, na který se těší malí i velcí a …
Levitace funguje, vodotrysky částečně mlčí. Kašna na TGM čeká na jarní servis
Moderní kašna s levitující žulovou koulí na příbramském náměstí T. G. Masaryka byla …
Legenda o svatém Martinovi ožije na Dobříši! Přijďte na pohádku a dílnu pro děti
V neděli 2. listopadu ožije Kulturní dům Dobříš na Mírovém náměstí pohádkou, hudbou i …
Den otevřených dveří na oddělení jednodenní péče: přijďte se podívat, jak funguje moderní medicína
Oblastní nemocnice Příbram zve všechny zájemce na Den otevřených dveří oddělení …
Skanzen Vysoký Chlumec připomene, jak se dříve vzpomínalo na zesnulé
V neděli 2. listopadu ožije Skanzen Vysoký Chlumec zvláštní atmosférou svátku Památky …
Zimní pneumatiky: kdy jsou povinné a kde přezout v Příbrami
S listopadem přichází každoroční otázka: kdy je nutné vyměnit letní pneumatiky za …




