21. 6. svátek má Alois

V středočeském participativním rozpočtu lze vybírat ze 126 námětů

12. května 2020   (13:02)
V středočeském participativním rozpočtu lze vybírat ze 126 námětů
foto: pribram.cz

Středočeští radní schválili projekty, které lze uskutečnit v takzvaném participativní rozpočtu. Na Příbramsku se bude hlasovat o rekonstrukci nádvoří Ševčínského dolu a pořízení nového pódia pro Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše


Středočeští radní schválili projekty, které lze uskutečnit v takzvaném participativní rozpočtu. Jde o 126 námětů dohromady za 43 milionů korun, které splnily formální i věcné náležitosti a získaly podporu od lidí na facebooku. Schválené projekty čeká ještě závěrečné hlasování, které rozhodne o jejich pořadí, informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

Hlasovat se bude od 16. května do 15. června elektronicky na internetových stránkách mujkraj.kr-stredocesky.cz/hlasovani nebo písemně. Zapojit se mohou lidé s trvalým bydlištěm na území kraje starší 18 let. Každý bude mít k dispozici pět kladných a dva záporné hlasy. Jednomu projektu je možné dát maximálně dva kladné nebo jeden záporný hlas. Hlasy mají stejnou váhu a volič je může, ale nemusí použít všechny.
Z celkového počtu 164 navržených projektů bylo neuskutečnitelných 38, přičemž 21 nesplnilo formální náležitosti, 15 stáhli navrhovatelé a dva nenasbíraly veřejnou podporu. Většina projektů se týká sportu a volného času nebo přírody. 
Mezi schválenými projekty je třeba pořízení nového pódia pro Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, obnova nádvoří Ševčinského dolu na Březových Horách v Příbrami nebo vytvoření klidové zóny Drábovka v Sázavě. Naopak jako neproveditelné bylo vyhodnoceno například obnovení přívodu vody do štoly v Bohutíně, vybudování beachvolejbalového hřiště u biokoupaliště ve Voticích, výstavba komunitního centra ve Vlašimi či vybavení dětského hřiště v Dobříši. Staženo bylo také vybudování vodního parku pod Mlýnským rybníkem v Říčanech, protože pozemek stále využívá krajská správa a údržba silnic.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) poukázala na to, že projekty byly podávány rovnoměrně napříč krajem a zapojila se velká města i obce. Nejčastěji náměty iniciovali přímo občané. Následovali zastupitelé, spolky a krajské příspěvkové organizace.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz