28. 6. svátek má Lubomír

V sobotu 21.9. se bude v Kulturním domě opět konat jedna z největších českých burz minerálů

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
17. září 2024   (12:32)
V sobotu 21.9. se bude v Kulturním domě opět konat jedna z největších českých burz minerálů

Burza pro návštěvníky začíná v 8.30 ráno a končí ve 14 hodin. Vystavovat zde bude 90 vystavovatelů z Čech, Slovenska a Polska


Již tuto sobotu se koná další burza minerálů, výrobků z minerálů a šperků v Kulturním domě v Příbrami. Sbírání minerálů je dnes zábava širokého spektra lidí různých věkových skupin. Při hledání minerálů v terénu lze skloubit zábavu a radost z nálezů, zlepšování znalostí o neživé přírodě s poznáváním nových míst.

Ne všechny lokality jsou však mineralogicky produktivní, značná část z nich postupem času zanikla a tak nám tedy zůstávají pouze historické vzorky v muzejních i soukromých sbírkách. Proto řada zájemců o mineralogii navštěvuje obdobné burzy minerálů, kde se snaží sehnat svůj vysněný minerál. Pro méně i více náročné zájemce o minerály je vhodná návštěva burzy minerálů v Kulturním domě, kde budou nabízeny české i cizí vzorky minerálů v přírodním stavu, případně různě upravené nebo zasazené ve špercích.

A co budete moci na burze minerálů zakoupit? Typicky českým minerálem je tektit – vltavín, který získal na popularitě zejména v období několika posledních let. Velké oblibě se těší také různé křemenné hmoty, ať už různé druhy achátů z Podkrkonoší, jižních Čech či Krušných hor, nebo krystalované odrůdy křemene z oblasti Českomoravské vrchoviny. Pro náročnější sběratele budou zastoupeny vzorky z rudních lokalit, jako je Příbram, Jáchymov, Jílové u Prahy a další.

Nejen Česká republika je oblastí bohatou na minerály. Těšit se můžete i na bohatou kolekci vzorků z bulharského Madanu, případně na minerály z polských a slovenských nalezišť. Někteří u nás vystavující prodejci navštěvují i největší světové burzy jako je Mnichov v Německu, nebo Tucson v Arizoně a z těchto míst pak přivážejí minerály z celého světa. Vystavovat bude také řada výrobců šperků z minerálů z českých i zahraničních lokalit.

V neposlední řadě bude možné na burze zakoupit například hornické lampy. Zájemce o vzdělávání potěší možnost sehnání mineralogické literatury.

Základní vstupné činí 50 Kč, snížené vstupné 30 Kč (důchodci, ZTP, děti pod 18 let) děti do 6 let jsou zdarma.

Doporučujeme spojit návštěvu burzy s návštěvou místního Hornického muzea a jeho unikátních sbírek a podzemí.

Burzu minerálů pořádá Mgr. Pavel Škácha, Ph.D. ve spolupráci s Divadlem A. Dvořáka Příbram.

Kontaktní informace: Mgr. Pavel Škácha, Ph.D., tel: 605116108
Již tuto sobotu se koná další burza minerálů, …



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.






Související


Další články

Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech … AKTUÁLNĚ Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. … NEPŘEHLÉDNĚTE Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají … ANKETA Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii … AKTUALIZOVÁNO
Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz