V příštím týdnu teploty stoupnou až na 21 stupňů, poté se mírně ochladí
4. května 2021 (08:09)
foto: Sportovní zařízení města Příbrami
Květen bude podle předpovědi teplotně podprůměrný, srážkově průměrný.
Květen bude teplotně podprůměrný, srážkově průměrný. Nejchladnější by měl být tento týden, naopak nejvyšší teploty Česko čekají v příštím týdnu, tedy od 10. května. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nízké teploty mají v tomto týdnu být zejména od středy do soboty.
"Týdenní průměry nejvyšších denních teplot v prvním týdnu předpovědi předpokládáme kolem 14 stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V úterý má být sice až 20 stupňů, od středy do pátku ale maxima nepřesáhnou 14 stupňů. V sobotu bude oteplení jen mírné, zhruba na 16 stupňů. V neděli by ale už mělo být jasno s nejvyššími teplotami okolo 20 stupňů Celsia.
V příštím týdnu pak průměry nejvyšších denních teplot dosáhnou 21 stupňů. Týden od 10. května by tak měl být v tomto měsíci sice nejteplejší, z dlouhodobého hlediska ale budou teploty v něm průměrné. Ve zbývajících dvou květnových týdnech mají být průměry nejvyšších teplot kolem 18 stupňů.
"Týdenní průměry nejnižších nočních teplot předpokládáme v prvním týdnu (3.5. - 9.5.) kolem čtyř stupňů, v dalších třech týdnech kolem sedmi stupňů," dodali meteorologové.
Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 3. května do 30. května je 13,4 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1991, kdy se průměr dostal jen na 8,9 stupně. Naopak v roce 2018 to bylo 16 stupňů, což je dosavadní maximum.
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Úspěch, který pokračuje: Seniorská akademie láká stále více seniorů
Seniorská akademie, kterou pořádá Městská policie Příbram ve spolupráci se …
Bohutínští rybáři obdarovali zaměstnance příbramského domova pro seniory
Rybářská organizace věnovala zaměstnancům Domova Maják vánoční kapry jako poděkování …
Zámek Dobříš zazáří o Vánocích v nové štědrovečerní pohádce České televize
Zámek Dobříš se letos proměnil v jedno z nejkouzelnějších míst českých Vánoc. Stal se …
Oxygen zakončil sezonu vystoupením všech dětí v divadle
Sportovní klub Aerobic Oxygen Příbram uzavřel letošní sezonu slavnostním vystoupením …
Meteorologové potvrzují návrat zimy. Brdy mají šanci na bílé Vánoce
Zdá se, že předpověď meteorologů o návratu zimy na Vánoce se začíná plnit. V úterý …
Kapr ve vaně a na svobodě, vánoční zvyk s odvrácenou tváří
Vánoční kapr patří k nejznámějším českým symbolům. Nejde jen o štědrovečerní pokrm – v …
Příroda
Betlémské světlo přinese do Dobříše vánoční atmosféru
Tradiční Betlémské světlo, malý plamínek s velkým poselstvím, dorazí i letos do …
Vánoční přání z radnice
Adventní čas je obdobím, kdy se lidé zastavují, bilancují uplynulý rok a přejí si …
Vánoce
Bude sníh na Vánoce nebo ne? Víte ještě, jak vypadá zasněžená příroda?
Sociální sítě i některá média bývají v předvánočním období plná ‘zaručených‘ …
Gastro agent: Mia pizza – kebab
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food




