22. 7. svátek má Magdaléna




V příštích dnech bude v Česku dále mrznout a sněžit

23. ledna 2023   (08:47)
V příštích dnech bude v Česku dále mrznout a sněžit
foto: freepik

Kromě sněžení se může hlavně v první polovině týdne objevit i mrznoucí mrholení a mohlo by se tvořit náledí.


V příštích dnech bude v Česku dále mrznout a sněžit. I přes den se budou teploty pohybovat kolem nuly a v noci mohou spadnout koncem týdne až na minus devět stupňů Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Kromě sněžení se může hlavně v první polovině týdne objevit i mrznoucí mrholení a mohlo by se tvořit náledí.

Na celý týden meteorologové předpovídají zataženo až oblačno. Ode dneška do středy se může vyskytovat ojediněle slabé sněžení, ale také mrholení i mlhy, které mohou namrzat. Ve čtvrtek se hlavně na východě v nižších polohách objeví smíšené srážky a nadále se mohou tvořit mrznoucí mlhy. V pátek dorazí občasné sněžení nebo sněhové přeháňky a o víkendu už bude podle předpovědi sněžit na většině území Česka. Na horách bude koncem týdne sněžení četnější a trvalejší. Navíc ČHMÚ upozorňuje od úterka do čtvrtka na možnou tvorbu náledí.
Teploty budou nadále nízké. Dnes se budou zřejmě pohybovat mezi plus jedním a minus třemi stupni. V úterý a středu se sice přes den mírně oteplí na nulu až plus čtyři stupně, ale poté budou opět i ve dne klesat teploty pod bod mrazu. Ve čtvrtek a pátek budou mezi minus dvěma a plus dvěma stupni a o víkendu mezi minus dvěma a plus třemi stupni. Ještě výrazněji se propadnou v noci. V nejbližších dnech mohou klesat teploty přes noc při zmenšené oblačnosti až na minus pět stupňů, v pátek pak na minus sedm, a o víkendu dokonce až na minus devět.
O uplynulém víkendu v Česku silně sněžilo, napadly až desítky centimetrů sněhu. Vyvolalo to problémy v dopravě a stalo se i několik vážných nehod, včetně tragických. Zároveň ale sněžení a pokles teplot umožnily znovuotevření lyžařských středisek, která byla často po oblevě na začátku roku dočasně uzavřená.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a … AKTUÁLNĚ Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz