14. 11. svátek má Sáva

V příbramském Domě dětí a mládeže není čas koukat do mobilu

1. září 2019   (15:16)
V příbramském Domě dětí a mládeže není čas koukat do mobilu

Děti tu tančí, hrají divadlo, zpívají, malují, rybaří, modelují letadélka, fotografují a dokonce i vaří


Dům dětí a mládeže funguje v každém větším českém městě. Ani Příbram není výjimkou. I příbramské děti tak mají možnost trávit svůj volný čas jinak, než doma u televizní obrazovky či s tabletem v ruce. A to po celý rok, bez ohledu na to, zda se chodí do školy, či jsou zrovna prázdniny. Právě v těchto dnech končí sezona příměstských táborů. A jejich každoroční obsazenost svědčí o tom, že aktivity, připravované příbramským Domem dětí a mládeže, jsou pro děti stále atraktivní.
 
„Zájem o příměstské tábory DDM Příbram je značný a převyšuje naše kapacitní možnosti. Není výjimkou, že řada účastníků podává přihlášky již v březnu a na tábory se opakovaně každoročně vrací,“ uvedla pro pribram.cz Marcela Jelínková, vedoucí zájmové činnosti DDM Příbram.

Podle slov Marcely Jelínkové se DDM každoročně snaží přijít s něčím novým a přitažlivým:„Letos to například bylo zábavné odpoledne s potápěním v příbramském aquaparku nebo Prázdninová angličtina pro děti 5-8 let.“
 
S nástupem školního roku začíná sezóna zájmových kroužků. V příbramském DDM se s nimi každé září doslova roztrhne pytel. A nejinak tomu bude i letos. Děti tu opět budou tančit, hrát divadlo, zpívat, malovat, rybařit, modelovat letadélka, fotografovat a dokonce i vařit. Navíc budou nově vyrážet i do přírody.
 
„Úplně nový kroužek je Příroda hrou. Děti si vyzkouší Geocaching, zábavnou formou si osvojí táborové dovednosti a zásady ochrany životního prostředí. Naučí se základní orientaci na mapě vyzkouší si i vlastní mapování okolí,“ uvedla Marcela Jelínková.
 
Pod heslem GO KIDS ENGLISH! se v příbramském Domě dětí a mládeže již tradičně
v září otevírá kroužek angličtiny. I zde se mohou děti těšit na nová překvapení. 
„Angličtina na DDM má již dlouhou tradici, ale letos je pojata trochu jinak," dodala Marcela Jelínková.

Mottem příbramského DDM je „Tradice, spolehlivosti a zábava“. Rostoucí zájem příbramských rodin o jejich akce svědčí o tom, že to nejsou jen prázdná slova.
 
V středu 11. září proběhne od 15 hodin v DDM Příbram den otevřených dveří. Přijďte vybrat svým dětem kroužek na nový školní rok.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto DDM PříbramDalší články

Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Při cestě z Nepomuku k Padrťským rybníkům se nachází Gangloffův náhon. Historická vodní stavba, která měla zamezit odtoku vod z Rožmitálského panství 14. listopadu 2019   (15:07) Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Festival Kačeři je zpět s hvězdnou sestavou. 14. listopadu 2019   (15:06) Jan Konvalinka k plánovanému zvýšení vodného a stočného Jan Konvalinka k plánovanému zvýšení vodného a stočného Pokud zastupitelé navýšení schválí, od ledna do května 2020 nově občané zaplatí měsíčně o zhruba 44 korun více. Po květnovém poklesu DPH to bude o cca 34 Kč měsíčně více na každého člena domácnosti 14. listopadu 2019   (12:02) Policisté od začátku roku odhalili téměř šest set opilých a zfetovaných řidičů Policisté od začátku roku odhalili téměř šest set opilých a zfetovaných řidičů Poslední hříšníky zastavili policisté v tomto týdnu, u obou mužů vykazovala hodnota přes dvě promile 14. listopadu 2019   (09:59) Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream „Chceme do města vozit nová, ale i tradiční jména underground i netradiční projekty, které si zde najdou své publikum," uvedl Bc. Vlastimil Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram 14. listopadu 2019   (08:48) V českých městech se prosazují elektrobusy. V Příbrami se to zatím nepovedlo V českých městech se prosazují elektrobusy. V Příbrami se to zatím nepovedlo Nevýhodou elektrobusů je vysoká pořizovaní cena, v některých městech nezvládnou ujet celodenní směnu 14. listopadu 2019   (06:12) Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů Manželé Královi se rozhodli smrk darovat městu Příbrami, aby neohrozil bezpečnost obyvatel sousedního domu. 13. listopadu 2019   (18:45) Na kole od Padrťských rybníků až do Plzně? Zřejmě již příští rok Na kole od Padrťských rybníků až do Plzně? Zřejmě již příští rok Na některých úsecích asfaltový povrch vystřídá mechanicky zpevněné kamenivo 13. listopadu 2019   (16:43) Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Oxid uhelnatý je bezbarvý neviditelný plyn bez zápachu a je přítomen prakticky u každého hoření. Má na svědomí více úmrtí než všechny ostatní intoxikace dohromady. 13. listopadu 2019   (15:00) Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Výstraha trvá až do čtvrtečních dopoledních hodin 13. listopadu 2019   (12:51)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz