16. 9. svátek má Ludmila

V příbramském Domě dětí a mládeže není čas koukat do mobilu

1. září 2019   (15:16)
V příbramském Domě dětí a mládeže není čas koukat do mobilu

Děti tu tančí, hrají divadlo, zpívají, malují, rybaří, modelují letadélka, fotografují a dokonce i vaří


Dům dětí a mládeže funguje v každém větším českém městě. Ani Příbram není výjimkou. I příbramské děti tak mají možnost trávit svůj volný čas jinak, než doma u televizní obrazovky či s tabletem v ruce. A to po celý rok, bez ohledu na to, zda se chodí do školy, či jsou zrovna prázdniny. Právě v těchto dnech končí sezona příměstských táborů. A jejich každoroční obsazenost svědčí o tom, že aktivity, připravované příbramským Domem dětí a mládeže, jsou pro děti stále atraktivní.
 
„Zájem o příměstské tábory DDM Příbram je značný a převyšuje naše kapacitní možnosti. Není výjimkou, že řada účastníků podává přihlášky již v březnu a na tábory se opakovaně každoročně vrací,“ uvedla pro pribram.cz Marcela Jelínková, vedoucí zájmové činnosti DDM Příbram.

Podle slov Marcely Jelínkové se DDM každoročně snaží přijít s něčím novým a přitažlivým:„Letos to například bylo zábavné odpoledne s potápěním v příbramském aquaparku nebo Prázdninová angličtina pro děti 5-8 let.“
 
S nástupem školního roku začíná sezóna zájmových kroužků. V příbramském DDM se s nimi každé září doslova roztrhne pytel. A nejinak tomu bude i letos. Děti tu opět budou tančit, hrát divadlo, zpívat, malovat, rybařit, modelovat letadélka, fotografovat a dokonce i vařit. Navíc budou nově vyrážet i do přírody.
 
„Úplně nový kroužek je Příroda hrou. Děti si vyzkouší Geocaching, zábavnou formou si osvojí táborové dovednosti a zásady ochrany životního prostředí. Naučí se základní orientaci na mapě vyzkouší si i vlastní mapování okolí,“ uvedla Marcela Jelínková.
 
Pod heslem GO KIDS ENGLISH! se v příbramském Domě dětí a mládeže již tradičně
v září otevírá kroužek angličtiny. I zde se mohou děti těšit na nová překvapení. 
„Angličtina na DDM má již dlouhou tradici, ale letos je pojata trochu jinak," dodala Marcela Jelínková.

Mottem příbramského DDM je „Tradice, spolehlivosti a zábava“. Rostoucí zájem příbramských rodin o jejich akce svědčí o tom, že to nejsou jen prázdná slova.
 
V středu 11. září proběhne od 15 hodin v DDM Příbram den otevřených dveří. Přijďte vybrat svým dětem kroužek na nový školní rok.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto DDM PříbramDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz