V příbramském divadle zavládne Podzim na Malé scéně
5. října 2022 (06:19)
foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram
Komorní prostor Divadla A. Dvořáka nabídne čtyři divadelní představení pro dospělé i děti. Hostem festivalu je soubor pražské Violy.
Malá scéna příbramského Divadla A. Dvořáka pojme přesně 146 diváků. Vychutnat si divadelní zážitek v komornějšího prostředí letos opět nabídne série představení v rámci akce Podzim na Malé scéně. Kromě místního souboru se zde představí také herci pražské Violy.
Festival zahájí ve čtvrtek 6. října hra Druhá strana kulis (první říjnové představení Skorpious na obzoru bylo zrušeno). V komedii o bilancování, životní krizi a zamyšlením nad otázkou, zda jsme vůbec někdy skutečně upřímní, uvidíte Václava Rašilova, Helenu Lapčíkovou, Martina Dusbabu a Elišku Nejedlou.
Dva listopadové termíny obsadí na příbramských prknech hostující umělci. Václav Kopta, Simona Vrbická a Miroslav Táborský se budou ve středu 9. listopadu zaobírat francouzskou gastronomií a důvody, proč její konzumenti netloustnou. Volné pokračování inscenace Tři gentlemani o staré dobré Anglii nazvané Volnost, rovnost, gastronomie je na programu ve středu 9. listopadu. Ústřední postavou hry Commedia finita (středa 23. listopadu) je Ema Destinnová, úspěchy i pády operní pěvkyně komentují její pedagogická konkurentka, uklízečka, společnice a komorná. Hrají Dana Černá či Daniela Kolářová.
S novinkou Pohádky do kapsy doslova vtrhli na Malou scénu herci příbramského divadla – Eliška Nejedlá, Monika Timková, Lucie Valenová, Kryštof Grygar a Martin Holzknecht – poprvé v září. Hravé zpracování klasických pohádek pro nejmenší pobavilo nejen děti, které si s herci mohly zazpívat a také je „profesionálně“ doprovodit na pódiu, ale i jejich rodiče. Zda zopakují divácký úspěch premiéry, bude jasné 12. listopadu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Příbramské kino uvede koprodukční komedii Indián s Karlem Rodenem
•Zoolog: Kdo se podívá ropuše zblízka do očí, už o ní bude přemýšlet jinak
•S památnými stromy i péčí o veřejnou zeleň seznámí vycházka po Březových Horách
Další články
Podvodníci lákají na snadný přivýdělek sledováním videí
Internetoví podvodníci opět využívají lákavé nabídky „snadného výdělku“, tentokrát pod …
Technická práce, která má budoucnost. Silmet Technology hledá nové posily do týmu
Stabilní česká firma z Příbrami nabízí perspektivní práci pro servisní a montážní …
PR
Ve středních Čechách kvůli ledovce nejezdí část autobusů, potíže mají i vlaky
Ve středních Čechách v úterý ráno kvůli ledovce nejezdí velká část příměstských a …
Po mrazech přišla obleva a mrznoucí déšť vytváří ledovku
Česká republika se po několika mrazivých dnech dočkala výrazné změny počasí. Do …
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Výstup na Pražák se vydařil i přes chumelenici na vrcholu
Tradiční lednový Výstup na Pražák se letos uskutečnil v sobotu 10. ledna a znovu …
FOTOGALERIE
Příbram doplácí na změnu financování nepedagogů. Město musí ze svého pokrýt až 30 milionů
Od letošního roku přešlo financování nepedagogických pracovníků – tedy školníků, …
Nepřehlédněte




