V příbramské ubytovně došlo k vloupání. Policisté podezřelého zadrželi
31. srpna 2022 (17:12)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Příbram stále řeší problematické ubytovny v ulici Pod Čertovým pahorkem. Lidé z okolních domů si stěžují na nepořádek, vandalismus a hluk.
Příbramští policisté dnes opět zasahovali na ubytovně v ulici Pod Čertovým pahorkem. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové zde mělo dojít k vloupání do jedné ubikace. Podezřelého zadrželi.
Událost se odehrála okolo 12. hodiny. „Zadrželi jsme na místě muže (1989), kterého jsme následně převezli na služebnu. Policisté provádějí úkony, muž je podezřelý z přestupkového jednání proti společnému soužití a majetku,“ řekla pribram.cz Suchánková.
Radní před rokem vzali na vědomí petici se 175 podpisy, která žádá zlepšení bezpečnostní situace v této oblasti. V ubytovnách žijí podle petice převážně lidé ze sociálně slabých poměrů, z nichž řada je často pod vlivem alkoholu nebo drog, nedodržuje základní pravidla slušného chování, hygienické zásady i obecný respekt k právům ostatních obyvatel.
Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) radnice po zrušení bezdoplatkových zón, o němž rozhodl Ústavní soud, mnoho možností nemá. V bezdoplatkových zónách nejsou lidem propláceny státní doplatky na bydlení, což má bránit zneužívání dávek spekulanty, kteří draze pronajímají byty sociálně slabým.
„Tento trumf v rukávu, který jsme měli, už nemáme. Nezbývá než posílit takzvaně měkká opatření,“ uvedl před rokem starosta. Znamená to zvýšit policejní dohled, který je už nyní podle něj velmi intenzivní, pokračovat v sociální práci prostřednictvím střediska terénních služeb a úzce spolupracovat s provozovatelem a majitelem ubytovny.
„Ještě určitou cestou by bylo jednat s majitelem ubytoven o možném výkupu objektů, aby je město mohlo využít k nějakým buď podobným, nebo jiným účelům,“ míní Konvalinka. Majitel ubytoven však jednání o prodeji zatím není nakloněn. Rádi bychom budovy odkoupili a zřídili zde malometrážní byty,“ dodal dnes starosta.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Policisté řeší případ vloupání do příbramské restaurace
•Policisté odvolali pátrání po pohřešovaném muži ze Sedlčan, našli ho mrtvého
•Zemřel spisovatel, překladatel a filozof Jiří Pechar, bylo mu 93 let
Další články
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu
Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí
Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko
Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník?
Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. …
ROZHOVOR
Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové
Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v …
AKTUÁLNĚ
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě
Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní …
DOPRAVA
Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se!
V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na …
VIDEO
Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou
Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se …
PR
Velikonoce v hornickém stylu! Hornické muzeum zve na jarní oslavy plné tradic a řemesel
Přijďte si užít velikonoční svátky tak, jak je prožívali březohorští havíři a …
VELIKONOCE
Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho
Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE




