V příbramské nemocnici věří, že nejhorší již mají za sebou
10. listopadu 2020 (13:00)
Po sérii povzbudivých informací o klesajícím trendu v denním počtu nakažených onemocněním COVID 19 přichází povzbudivá informace i z příbramské nemocnice. Počet hospitalizovaných pacientů s touto diagnózou k dnešnímu dni klesl na 75, v jednu chvíli se přitom museli příbramští lékaři postarat i o 88 nemocných. Sedm pacientů aktuálně vyžaduje intenzivní péči.
„Jsem optimista v tom, že věřím, že se situace již ustálila a do konce listopadu se dočkáme stabilního poklesu hospitalizovaných pacientů. Minimálně do konce nouzového stavu bude fungovat nemocnice ve stejném režimu jako nyní,“ uvedl dnes ředitel nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.
Problémem pro nemocnici je především personál, jehož nedostatek brání v otevření dalších lůžkových jednotek. Aktuálně se jedná o 61 lidí.
„Co se týče nějakého návratu nemocnice do normálního režimu, myslím, že k tomu dojde až někdy ke konci roku. Pokud to situace dovolí, chtěli bychom velmi jemně začít opět s neakutní operativou a otevřením odborných ambulancí. Uvidíme ale, jaká situace bude na konci listopadu,“ dodal dále Holobrada.
Vedení nemocnice zároveň děkuje všem podporovatelům, kteří nosí zdravotníkům různé dárky, občerstvení a podobně.
„Děkuji veřejnosti, že se chová zodpovědně. V této disciplíně ale nesmíme polevit. Jen společně můžeme vir porazit a žít opět normální život,“ vzkazuje závěrem Holobrada.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: text i (Jakub Pečenka)
autor: Jakub Pečenka
Další články
Policie prověřuje nález mrtvého novorozeněte v Martinicích
V Martinicích na Březnicku se kriminalisté zabývají případem nalezeného těla …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami odhalí pamětní desku fotografovi Františku Drtikolovi
Světově uznávaný fotograf František Drtikol bude mít v rodné Příbrami novou pamětní …
Začínají nominace do ankety Sportovec Příbramska 2025
Úspěchy sportovců z Příbramska za rok 2025 dostanou opět svou pozornost. Město Příbram …
Pohyb na tenkém ledě může být velkým rizikem
Silné mrazy lákají k zimním radovánkám, mezi které patří i bruslení a pohyb na …
Středočeský kraj chystá investice za miliardy. Velké změny čekají i Příbram
Středočeský kraj plánuje v roce 2026 rozsáhlé investice napříč sociální oblastí, …
ŘSD bude příští rok pokračovat v dostavbě Pražského okruhu i středočeské D7
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 ve Středočeském kraji několik …
Na silnici u Dubence havarovala dvě auta
V úterý před 15. hodinou se stala dopravní nehoda u Dubence na silnici I/18.
Bezdomovci se mohou ve středočeských městech ohřát v noclehárně nebo ve stanu
Lidé bez domova se mohou ve středočeských městech ohřát třeba v noclehárně, ve …
Mrazivé ráno a mrtvá baterie? Strážníci v Příbrami auto nastartují pomocí startovacího boxu
Zimní mrazy a dlouhé stání dokážou potrápit i jinak spolehlivé auto. Slabá nebo vybitá …
AKTUÁLNĚ
Lidí s respiračními nemocemi ve Středočeském kraji přibylo. Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let
Lidí s respiračními chorobami včetně chřipky ve Středočeském kraji přibylo. Nemocnost …





