30. 11. svátek má Ondřej
V příbramské nemocnici hospitalizovali tři pacienty s covidem

22. října 2021   (09:23)
V příbramské nemocnici hospitalizovali tři pacienty s covidem
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v příbramské nemocnici zřejmě až v příštím týdnu.


Denní nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku potřetí v tomto týdnu dosáhl nejvyšší hodnoty od konce dubna. Ve čtvrtek přibylo 3638 nakažených, což je o 2102 více než před týdnem. Na rekord od 20. dubna letošního roku, kdy nárůst činil více než 3800 případů, počty nově nakažených vystoupaly už v úterý s 3251 případy. Ve středu byl ale nárůst ještě vyšší a ve čtvrtek šíření nemoci opět zrychlilo. 
 

Stejně prudce se zvyšují počty hospitalizovaných s covidem-19. Ke čtvrtku vystoupaly na 771 lidí, což je nejvyšší množství od 25. května. Ve vážném stavu je 119 lidí. Ve srovnání se stejným dnem předchozího týdne je hospitalizovaných nyní skoro o tři pětiny více. Také úmrtí nemocných značně přibývá. Jen za uplynulých sedm dní zemřelo podle ministerstva 58 lidí s covidem-19, zatímco třeba za celé září bylo zaznamenáno 44 úmrtí a za srpen 27.
O covidové pacienty se stará již i příbramská nemocnice, která do této chvíle odolávala. K dnešnímu ránu zde byli kvůli tomuto onemocnění hospitalizováni hned tři pacienti.
Prvního pacienta s dokončeným očkováním hospitalizovala začátkem září i příbramská nemocnice. Informaci potvrdila pribram.cz jedna z ošetřujících sester. Ta uvedla, že muž v seniorském věku je na jednotce intenzivní péče. 

Další tři pacienti s covidem byli v příbramské nemocnici hospitalizováni během dnešního rána. Dva z nich měli dokončené očkování. „V příbramské nemocnici aktuálně leží tři pacienti s potvrzeným onemocněním covid-19. Jeden pacient leží na oddělení ARO, další dva na standardním oddělení. Dva z pacientů mají dokončené očkování,“ sdělil pribram.cz tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Podle informací portálu pribram.cz má dokončené očkování i pacient, který leží ve vážném stavu na ARO. Jedná se o pacienta v seniorském věku. Později Janota redakci informoval, že u pacienta vyšel pozitivní antigenní test. Kontrolní PCR vyšel negativně. „Momentálně čekáme na výsledky kontrolního PCR testu, který u pacienta pozitivitu potvrdí či vyvrátí,“ doplnil po vydání článku Janota, který nakonec uvedl, že i kontrolní PCR test pozitivitu vyloučil.
Ačkoliv se lidé upínají k naději, že covidovou epidemii zastaví očkování, situaci komplikují nové, nakažlivější varianty viru. Studie totiž ukazují, že srážejí účinnost vakcín. Vakcinace tak nemůže chránit stoprocentně celou populaci, data však jednoznačně dokládají, že nakažených jsou vzhledem k počtu očkovaných zlomky procent až zlomky promile.
Příbramská nemocnice přijala pro tuto chvíli taková organizační opatření, aby umožnila izolovat na samostatných pokojích všechny suspektní pacienty. O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne zřejmě až v příštím týdnu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz