14. 11. svátek má Sáva

V Příbrami se zkomplikoval projekt parkovacího domu. Míst k parkování je nedostatek

5. září 2019   (06:03)
V Příbrami se zkomplikoval projekt parkovacího domu. Míst k parkování je nedostatek

Parkování v Příbrami je podle radnice problematické. “Zpoplatnění parkování v oblasti sídliště se rozhodně nevyhneme," uvedl na tiskové konferenci starosta města Jan Konvalinka.


V Příbrami se zkomplikoval projekt parkovacího domu u autobusového nádraží. Radnice neuspěla s žádostí o dotaci a k tomu ještě vede právní spor s kanceláří, která měla zpracovat projektovou dokumentaci. Město chce najít jinou projekční kancelář a objekt postavit třeba bez dotace, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).

"Je to momentálně v rukou právníků, nerad bych hovořil o detailech," uvedl Konvalinka. Projektová dokumentace je podle něj hotová jen částečně a zbývá fáze, která již není tak finančně ani časově náročná. Dodal, že město může žádat o dotaci znovu nebo stavbu zaplatit z vlastních peněz.

Podle místostarosty Martina Buršíka (ANO) má Příbram od původní projekční kanceláře projektovou dokumentaci pro stavební povolení a stavební povolení jí bylo již uděleno. "Projektant měl pracovat na prováděcí dokumentaci pro stavbu, ale tam se to zadrhlo, tam je ten spor. Nedohodli jsme se, ukončíme v nejbližší době spolupráci, rozvážeme smlouvu a budeme chtít, aby projektovou dokumentaci dokončil pravděpodobně někdo jiný," dodal Buršík bez bližších podrobností.

Parkovací dům má sloužit hlavně řidičům pokračujícím dál hromadnou dopravou. Kapacita bude 180 míst, součástí projektu je i vybudování cykloboxů. Předpokládaná výše zakázky je podle dřívějších informací 50 milionů korun.

Parkování v Příbrami je podle radnice problematické a město se bez parkovacího domu neobejde. Dalo si také zpracovat analýzu, která má doporučit, zda a kde parkování dále zpoplatnit. Cílem je, aby místní měli dostatek míst pro svá auta.

"Zpoplatnění parkování v oblasti sídliště se rozhodně nevyhneme. Nedokážu ale v tuhle chvíli říct časový horizont, kdy to bude," uvedl Konvalinka. Nové parkovací kapacity mají vzniknout i díky plánované revitalizaci sídlištních vnitrobloků.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
pribram.cz

autor: topDalší články

Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Při cestě z Nepomuku k Padrťským rybníkům se nachází Gangloffův náhon. Historická vodní stavba, která měla zamezit odtoku vod z Rožmitálského panství 14. listopadu 2019   (15:07) Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Festival Kačeři je zpět s hvězdnou sestavou. 14. listopadu 2019   (15:06) Jan Konvalinka k plánovanému zvýšení vodného a stočného Jan Konvalinka k plánovanému zvýšení vodného a stočného Pokud zastupitelé navýšení schválí, od ledna do května 2020 nově občané zaplatí měsíčně o zhruba 44 korun více. Po květnovém poklesu DPH to bude o cca 34 Kč měsíčně více na každého člena domácnosti 14. listopadu 2019   (12:02) Policisté od začátku roku odhalili téměř šest set opilých a zfetovaných řidičů Policisté od začátku roku odhalili téměř šest set opilých a zfetovaných řidičů Poslední hříšníky zastavili policisté v tomto týdnu, u obou mužů vykazovala hodnota přes dvě promile 14. listopadu 2019   (09:59) Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream „Chceme do města vozit nová, ale i tradiční jména underground i netradiční projekty, které si zde najdou své publikum," uvedl Bc. Vlastimil Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram 14. listopadu 2019   (08:48) V českých městech se prosazují elektrobusy. V Příbrami se to zatím nepovedlo V českých městech se prosazují elektrobusy. V Příbrami se to zatím nepovedlo Nevýhodou elektrobusů je vysoká pořizovaní cena, v některých městech nezvládnou ujet celodenní směnu 14. listopadu 2019   (06:12) Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů Manželé Královi se rozhodli smrk darovat městu Příbrami, aby neohrozil bezpečnost obyvatel sousedního domu. 13. listopadu 2019   (18:45) Na kole od Padrťských rybníků až do Plzně? Zřejmě již příští rok Na kole od Padrťských rybníků až do Plzně? Zřejmě již příští rok Na některých úsecích asfaltový povrch vystřídá mechanicky zpevněné kamenivo 13. listopadu 2019   (16:43) Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Oxid uhelnatý je bezbarvý neviditelný plyn bez zápachu a je přítomen prakticky u každého hoření. Má na svědomí více úmrtí než všechny ostatní intoxikace dohromady. 13. listopadu 2019   (15:00) Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Výstraha trvá až do čtvrtečních dopoledních hodin 13. listopadu 2019   (12:51)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz