16. 9. svátek má Ludmila

V Příbrami se zkomplikoval projekt parkovacího domu. Míst k parkování je nedostatek

5. září 2019   (06:03)
V Příbrami se zkomplikoval projekt parkovacího domu. Míst k parkování je nedostatek

Parkování v Příbrami je podle radnice problematické. “Zpoplatnění parkování v oblasti sídliště se rozhodně nevyhneme," uvedl na tiskové konferenci starosta města Jan Konvalinka.


V Příbrami se zkomplikoval projekt parkovacího domu u autobusového nádraží. Radnice neuspěla s žádostí o dotaci a k tomu ještě vede právní spor s kanceláří, která měla zpracovat projektovou dokumentaci. Město chce najít jinou projekční kancelář a objekt postavit třeba bez dotace, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).

"Je to momentálně v rukou právníků, nerad bych hovořil o detailech," uvedl Konvalinka. Projektová dokumentace je podle něj hotová jen částečně a zbývá fáze, která již není tak finančně ani časově náročná. Dodal, že město může žádat o dotaci znovu nebo stavbu zaplatit z vlastních peněz.

Podle místostarosty Martina Buršíka (ANO) má Příbram od původní projekční kanceláře projektovou dokumentaci pro stavební povolení a stavební povolení jí bylo již uděleno. "Projektant měl pracovat na prováděcí dokumentaci pro stavbu, ale tam se to zadrhlo, tam je ten spor. Nedohodli jsme se, ukončíme v nejbližší době spolupráci, rozvážeme smlouvu a budeme chtít, aby projektovou dokumentaci dokončil pravděpodobně někdo jiný," dodal Buršík bez bližších podrobností.

Parkovací dům má sloužit hlavně řidičům pokračujícím dál hromadnou dopravou. Kapacita bude 180 míst, součástí projektu je i vybudování cykloboxů. Předpokládaná výše zakázky je podle dřívějších informací 50 milionů korun.

Parkování v Příbrami je podle radnice problematické a město se bez parkovacího domu neobejde. Dalo si také zpracovat analýzu, která má doporučit, zda a kde parkování dále zpoplatnit. Cílem je, aby místní měli dostatek míst pro svá auta.

"Zpoplatnění parkování v oblasti sídliště se rozhodně nevyhneme. Nedokážu ale v tuhle chvíli říct časový horizont, kdy to bude," uvedl Konvalinka. Nové parkovací kapacity mají vzniknout i díky plánované revitalizaci sídlištních vnitrobloků.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
pribram.cz

autor: topDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz