V Příbrami se pro řidiče uzavře frekventovaná Milínská ulice
NEPŘEHLÉDNĚTE
16. března 2022 (15:15)
foto: MěÚ Příbram / Vizualizace budoucí podoby Milínské ulice
Práce na rozsáhlé výměně vodohospodářských sítí v Milínské ulici začaly loni v říjnu a jsou rozděleny do tří etap.
V Příbrami se pro řidiče uzavře frekventovaná Milínská ulice, důvodem je pokračující výměna vodohospodářských sítí. Úplná uzavírka je naplánována po dokončení opravy mostu v Plzeňské ulici, což by mělo být do konce března. Nejdříve bude neprůjezdný úsek mezi ulicemi Dlouhá a Alešova a poté Alešova a Mixova, všechny práce včetně vybudování nového povrchu silnice mají být hotové do konce srpna, řekl dnes novinářům místostarosta Martin Buršík (dříve ANO).
Řidiči budou muset úsek objíždět souběžnými ulicemi, například Jungmannovou nebo Smetanovou ulicí. Problémy budou i s parkováním, část parkoviště v Milínské ulici bude sloužit dočasně pro ukládání stavebního materiálu. Náhradní parkoviště má být na Flusárně. "Je to daleko, ale je to parkoviště, které je prázdné a které lidé mohou využívat," uvedl Buršík.
Práce na rozsáhlé výměně vodohospodářských sítí v Milínské ulici začaly loni v říjnu a jsou rozděleny do tří etap. První, která se týkala spodní části Dlouhé ulice, je dokončena a stavba postoupila do druhé etapy přímo v Milínské ulici. Akce si podle dřívějších informací vyžádá 21 milionů korun bez DPH. Vodohospodářské sítě jsou v majetku města, povrch má opravit Ředitelství silnic a dálnic.
"Prvních pár metrů rozvodů v Milínské ulici je vyměněno, nyní by stavba měla postoupit dále. S ohledem na to, že je potrubí vedeno středem komunikace, bude třeba v rámci druhé a třetí etapy komunikaci uzavřít a dopravu vést objízdnými trasami. Toto bude možné udělat až v okamžiku, kdy Ředitelství silnic a dálnic dokončí opravy mostu v Plzeňské ulici a komunikace bude moci být opět zprůjezdněna i pro autobusovou dopravu," uvedl Buršík. Výkopové práce v Milínské ulici jsou nyní proto dočasně přerušeny.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Známe budoucí podobu Milínské ulice v Příbrami
•Část parkoviště v Milínské ulici bude sloužit pro potřeby stavby
•Příbram chystá stavbu parkovacího domu pro 228 aut v Milínské ulici
Další články
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA




