7. 3. svátek má Tomáš




V Příbrami otevřou waldorfskou školku pro 36 dětí

2. října 2014   (11:15)
V Příbrami otevřou waldorfskou školku pro 36 dětí
foto: pribram.cz

Zápis se bude konat 17. října.



Příbram má novou mateřskou školu na náměstí Dr. Josefa Theurera. Zařízení bude waldorfského typu a bude ho navštěvovat 36 dětí. Celková kapacita příbramských školek se tak zvýší na 1332 míst. Zápisy budou v polovině října a od ledna příštího roku by měla být nová školka v provozu, řekl ČTK radní Juraj Molnár (ČSSD).

Přestavba prostor využívaných kdysi průmyslovou školou si vyžádala kolem šesti milionů korun, město na ni získalo dotaci z Evropské unie. Další milion bude stát pořízení vnitřního vybavení. Školka bude součástí již existující waldorfské školy, která v Příbrami provozuje základní a střední školu. Ve městě tak bude k dispozici ucelené waldorfské školství od předškolního vzdělávání až po maturitu.

Waldorfský program nabízí jiný systém výuky než tradiční školství, pedagogové v těchto školách kladou důraz na respektování individuality dítěte a na jeho pohybové, intelektuální, umělecké i sociální potřeby. V minulosti se někteří rodiče dostali s příbramskou radnicí do sporu kvůli dvěma novým školkám v Žežické ulici, kdy se počítalo s tím, že jedna bude fungovat podle principů waldorfské pedagogiky. Nakonec jsou ale obě klasické. Zástupci radnice poukazují na to, že místo toho vznikla waldorfská mateřská škola na náměstí Dr. Josefa Theurera.

Do nové školky podle Molnára zřejmě přejde jedna třída alternativního vzdělávání, která je v současnosti v objektu v Jungmannově ulici. Navštěvuje ji 24 dětí. "Samozřejmě záleží na rodičích. My je nevyháníme. Ale předpokládáme, že když tam to vzdělávání mají, přejdou do nové školky," uvedl radní. Mateřská škola v Jungmannově ulici by pak pořádala dodatečný zápis.

Waldorfská pedagogika se začala v České republice rozvíjet po roce 1989 jako alternativa k obvyklému modelu vyučování. Specifikami je slovní hodnocení a výuka organizovaná v blocích. Waldorfští žáci daleko méně než ostatní používají učebnice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Jan Kholl dr








Další články

Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí … SPORT Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz