23. 5. svátek má Vladimír

V Příbrami jste si mohli zajít i na vařeného švába!

4. ledna 2019   (11:03)
V Příbrami jste si mohli zajít i na vařeného švába!

Bohužel i toto se děje v restauračních zařízeních.


Mnohdy je až odporné, co se vám může dostat na talíř. Přesvědčil se o tom spotřebitel, který se v dobré víře, šel najíst do podniku Gurmet v Příbrami. Během jídla objevil ve svém pokrmu larvu hmyzu. Na základě tohoto podnětu se vydala Krajská hygienická stanice prověřit situaci. Kontrola proběhla 10.12. 2018.

Provozovna se nachází u vstupu do hypermarketu Tesco. Jen prvotní vizuální kontrola ukázala, že provozovna je ve strašném stavu, co se týče údržby a hygieny. Všude byla silná vrstva mastnoty až černoty a nechyběly ani zbytky potravin. Mrazící boxy byly silně znečištěny a namraženy. Veškeré vybavení pak oplývalo silným nánosem mastnoty.

Některé potraviny byly dokonce skladovány ve sprchovém koutu pro personál. Na toaletách pro zaměstnance byla všude špína a chyběly jakékoliv hygienické prostředky pro umytí a usušení rukou. Ve všech prostorách byl navíc objeven rus domácí.

Pod tímto názvem se neskrývá nic jiného než švábovitý hmyz. Tohle ve svém talíři rozhodně nechcete. Kromě spousty uhynulých švábů se tu pohybovaly i lezoucí kusy. To svědčí o tom, že v prostorách se neuklízelo minimálně dlouhé měsíce. Švábi jsou významnými přenašeči infekčních onemocnění a výskyt v těchto prostorách je opravdu otřesný.

Bylo nařízeno okamžité uzavření provozovny. Provozovateli bylo kromě toho také nařízeno, aby provedl generální úklid a prostory řádně vyčistil desinfekcí. Opakovaná kontrola ze 17.12. 2018 ukázala, že úklid byl proveden a veškerý hmyz je pryč. Dojde i na modernizaci kuchyně v rámci letošního roku.

Otázkou zůstává, zda po takové „chuťovce“ budou chtít spotřebitelé riskovat. Za veškeré nedostatky bude kontrolované osobě uložen finanční postih.

Mnohdy je až odporné, co se vám může dostat na …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje

autor: pmrDalší články

PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19) Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Jedna z verzí počítala s integrací všech kulturních organizací do jednoho centra, od této myšlenky se ale upustilo. 23. května 2019   (12:45) Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Nová technika bude sloužit pro transport zraněných imobilních osob, případně pro hlášení skrytých ohnisek požárů uvnitř nepřístupného terénu CHKO Brdy 23. května 2019   (10:55) Z třetího prvním Z třetího prvním Jan Konvalinka se vyjadřuje ke svému zvolení na pozici starosty města Příbrami. 23. května 2019   (08:48) Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Příbramské základní školy sice regulují používání mobilů mezi žáky, využití moderních technologií při výuce se však nebrání 23. května 2019   (06:16) Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Hranice 2 milionů návštěv v tomto roce padla. Jak to vnímá majitel portálu pribram.cz Tomáš Pečenka? 22. května 2019   (20:16) ROZHOVOR HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky Hokejový klub HC Příbram se rozhodl pro následující sezónu 2019/20 zajistit pro své hráče licenci třetí nejvyšší soutěže ledního hokeje v České republice 22. května 2019   (17:34) Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce O nadcházejícím víkendu musí řidiči v Příbrami počítat s několika dopravními omezeními 22. května 2019   (14:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz