V Praze hoří střecha pavilonu vojenské nemocnice
27. srpna 2022 (10:25)
foto: HZS Praha
Na místě zasahuje několik jednotek hasičů, všechny osoby jsou mimo budovu, nikdo nebyl zraněn.
Hasiči v Praze 6 zasahují u požáru střechy v pavilonu neurologie Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), plamenné hoření se podařilo zastavit. S ohledem na počet jednotek na místě byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Nikdo nebyl zraněn, evakuována musela být i lůžková část pavilonu. Mluvčí hasičů Martin Kavka o tom informoval na twitteru.
Na místě zasahuje deset profesionálních a sedm dobrovolných hasičských jednotek. Střecha pavilonu a podkroví jsou podle hasičů zničeny, spodní patra se podařilo uchránit. "Jedná se o požár podkroví, nasazena je výšková technika a několik vodních proudů, z toho dva vnitřkem, zasažen je pavilon A5 (neurologie - částečně ambulantní a částečně lůžková část)," uvedli hasiči na twitteru.
Hasiči měli požár hlášený kolem 09:30, hoří na ploše 15 krát 30 metrů. Zhruba za hodinu se podařilo zastavit plamenné hoření. "Evakuováno bylo méně než 20 osob, nikdo nebyl zraněn," uvedli hasiči na twitteru. Kavka později novinářům upřesnil, že počet evakuovaných se pohybuje mezi 40 a 50, a to včetně lékařů a ambulantních pacientů, kteří budovu opustili sami.
Kavka novinářům v 11:00 řekl, že první hasiči se na místo dostali do šesti minut po nahlášení požáru, postupně dojížděly i další jednotky. Celkem hasiči na místo vyslali deset profesionálních a sedm dobrovolných jednotek, a to i s výškovou technikou. Požár střechu a podkroví zničil, podle Kavky se ale podařilo nejspíš uchráit spodní patra. Poničila je ale zřejmě voda ze zásahu.
foto: ZZS Praha
Plameny se již podařilo hasičům zvládnout, nyní vyhledávají skrytá ohniska. Lokalizace požáru proto zatím oznámena nebyla. Kavka poznamenal, že nemocnice byla projektována tak, že v ní jsou dostatečné "nástupní plochy" pro požární techniku, hasiči tak neměli problém například s použitím automobilového žebříku.
Rozsah škod musí podle Kavky zjistit vedení nemocnice. Poznamenal, že objekt patří pod armádu, přičiny proto bude vyšetřovat speciální vojenský požární dozor. K dispozici budou záběry z vrtulníku a nejspíš i dronů.
Na místě je vedle hasičů i několik sanitních a policejních vozů. Záchranná služba vyslala na místo i velkokapacitní vůz Fénix. "Naštěstí máme informace, že by se na místě neměly nacházet žádné zraněné osoby," uvedli záchranáři na twitteru.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Program stanice ČT :D nabídne řadu novinek včetně večerníčku s Jiřím Lábusem
•Pacienti po covidu mají dlouhodobě i různé zažívací problémy
•Povodí Vltavy investovalo do protipovodňových opatření za 20 let 4,9 miiardy Kč
Další články
Gastro agent: Pizzeria Sicilia
Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení …
Fast food
Obrázky nejen příbramské: Nová výstava v nemocniční galerii představuje deset let tvorby Karla Plačka
Galerie Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram hostí novou fotografickou výstavu s …
Brdské lesy se mění. Díky péči VLS jsou zdravější, pestřejší a lépe odolávají klimatickým výzvám
Brdy procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Území, které ještě nedávno …
Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby?
Toxické vztahy tu byly vždy, ale až v posledních letech se o nich mluví otevřeně a …
Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně
Podlesí se i v letošním roce chystá na tradiční masopustní veselí, které každoročně …
Masopust
Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break
Sedmnácté kolo základní části ČEZ extraligy mužů nabídlo v Příbrami divákům atraktivní …
Sport
Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu
Sborník Podbrdsko už více než třicet let odkrývá příběhy, objevy a zapomenuté …
Historie
Vysoký Chlumec a Klučenice uspěly v soutěži Zlatý lajk. Patří mezi nejlépe komunikující obce v regionu
Městys Vysoký Chlumec a obec Klučenice patří mezi nejlépe komunikující samosprávy v …
Nepřehlédněte
Podkroví Muzea města Dobříše ožilo tvořivostí
V podkrovních prostorách Muzea města Dobříše vznikl na konci loňského roku nový …
Oblastní nemocnici Příbram čekají provozní změny, ale i stavební úpravy, stěhování i nové vstupy
Příbramská nemocnice v první polovině roku 2026 upraví provoz několika oddělení. Změny …




