26. 10. svátek má Erik
V prázdninové soutěži mohou školáci vyhrát den s horskými záchranáři

19. července 2021   (13:20)
V prázdninové soutěži mohou školáci vyhrát den s horskými záchranáři
foto: ilustrační, Pixabay (José Pablo Fernandez)

K výhře o hlavní a další ceny stačí poslat obrázek a krátký dopis o některém z míst v České republice ministryni pro místní rozvoj.


K prázdninám patří hry a soutěžení, s jednou z nich přichází letos také ministerstvo pro místní rozvoj. Školáci mají za úkol namalovat obrázek z různých koutů České republiky. „Víte, děti, čím se vlastně zabývá ministerstvo pro místní rozvoj? Kromě jiného podporujeme i cestovní ruch. Já a moji kolegové z ministerstva se snažíme informovat vás i vaše rodiče o tom, jaká krásná místa můžete v Česku navštívit. Naše země je totiž plná překrásných parků, kouzelných zámků i tajemných hradů a my vám chceme tato místa ukázat,“ zdůvodnila ministryně Klára Dostálová výběr tématu.
 

Odměna pro první tři oceněná díla čeká nejen samotné autory, ale také jejich spolužáky. Žák, který zašle nejhezčí obrázek, vyhraje v měsíci září pro sebe a svou třídu den s Horskou službou, kdy jim horští záchranáři ukáží svoji práci a provedou je po horách. Zisk druhého místa slibuje výlet po pražských památkách. A díky třetímu výherci se celá třída podívá do zoologické zahrady v Praze.
 
K obrázku soutěžící připojí krátký komentář, co je na zvěčněném místě zaujalo a proč by ostatním dětem doporučili jeho návštěvu. „Z obrázků uděláme malou výstavu, aby se každý mohl inspirovat, přečíst si vaše příběhy a navštívit místa, která jste navštívili vy,“ doplnila Klára Dostálová. Soutěžní díla lze poslat e-mailem nebo poštou.
 
Kontakty do soutěže pro školáky
e-mail: skolaknacestach@mmr.cz
adresa: Klára Dostálová
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
(na dopis napište „Školák na cestách")
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz