2. 8. svátek má Gustav
V prázdninové soutěži mohou školáci vyhrát den s horskými záchranáři

19. července 2021   (13:20)
V prázdninové soutěži mohou školáci vyhrát den s horskými záchranáři
foto: ilustrační, Pixabay (José Pablo Fernandez)

K výhře o hlavní a další ceny stačí poslat obrázek a krátký dopis o některém z míst v České republice ministryni pro místní rozvoj.


K prázdninám patří hry a soutěžení, s jednou z nich přichází letos také ministerstvo pro místní rozvoj. Školáci mají za úkol namalovat obrázek z různých koutů České republiky. „Víte, děti, čím se vlastně zabývá ministerstvo pro místní rozvoj? Kromě jiného podporujeme i cestovní ruch. Já a moji kolegové z ministerstva se snažíme informovat vás i vaše rodiče o tom, jaká krásná místa můžete v Česku navštívit. Naše země je totiž plná překrásných parků, kouzelných zámků i tajemných hradů a my vám chceme tato místa ukázat,“ zdůvodnila ministryně Klára Dostálová výběr tématu.
 

Odměna pro první tři oceněná díla čeká nejen samotné autory, ale také jejich spolužáky. Žák, který zašle nejhezčí obrázek, vyhraje v měsíci září pro sebe a svou třídu den s Horskou službou, kdy jim horští záchranáři ukáží svoji práci a provedou je po horách. Zisk druhého místa slibuje výlet po pražských památkách. A díky třetímu výherci se celá třída podívá do zoologické zahrady v Praze.
 
K obrázku soutěžící připojí krátký komentář, co je na zvěčněném místě zaujalo a proč by ostatním dětem doporučili jeho návštěvu. „Z obrázků uděláme malou výstavu, aby se každý mohl inspirovat, přečíst si vaše příběhy a navštívit místa, která jste navštívili vy,“ doplnila Klára Dostálová. Soutěžní díla lze poslat e-mailem nebo poštou.
 
Kontakty do soutěže pro školáky
e-mail: skolaknacestach@mmr.cz
adresa: Klára Dostálová
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
(na dopis napište „Školák na cestách")
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz