V posledním utkání základní části přivezl Baník tři body z Benátek
14. ledna 2024 (19:13)
foto: HC Příbram / se souhlasem
Baník si v posledním zápase před startem nadstavby vyšlápl na Benátky, které tak na poslední chvíli přišly o možnost účasti ve skupině vítězů a o předkolo play-off budou muset bojovat proti týmům z druhé poloviny tabulky. HC Příbram obsadil třetí místo v základní části.
První třetina začala lépe pro domácí a hned ve druhé minutě se před Jirouška protlačil Zumr, ale příbramský brankář parádně vychytal samostatný únik betonem. O minutu později to před příbramskou brankou opět vřelo a po vyražené střele Vágnera musel ještě Petr Jiroušek vynikajícím zákrokem zasáhnout proti dorážce Douši. Baníku se v čase 7:34 nabídla šance v podobě přesilové hry, která ovšem zůstala bez brankového efektu. Diváci si tak museli na první gól počkat až do druhé půlky úvodního dějství, kdy se po chybě příbramských dostal do úniku Vágner, který našel Martínka a ten pohotově zakončil. Vyrovnávací branka Baníku ale na sebe nenechala dlouho čekat. Ještě před odchodem do kabin srovnal na 1:1 Tomáš Furch, když se v předbrankovém prostoru dostal k odraženému puku a rozvlnil Brázdilovu síť.
Druhá dvacetiminutovka začala vyloučením Lukáše Bednaříka, čehož domácí ihned využili. Příbram totiž po prohraném vhazování nedokázala zastavit nahození od modré a vyražený kotouč následně do odkryté brány dorazil nikým nebráněný Martínek. Radost Benátek ale vydržela jen několik minut, protože na druhé straně kluziště po vyhraném vhazování vypálil od modré Ondřej Havlín a čistým průstřelem poslal puk do Brázdilovy klece. Ve zbývajícím čase druhé třetiny se příbramská defenziva rozhodně nenudila. Petr Jiroušek hned několika fantastickými zákroky zlikvidoval všechny střelecké pokusy domácích, a podržel tak svůj tým v sérii několika oslabení. Do šaten tak oba celky odcházely za smírného stavu 2:2.
V závěrečném dějství převzal Baník otěže zápasu a domácí už se tolik nedostávali k zakončení. Přesto měly Benátky dobrou možnost k překlopení zápasu na svou stranu, když hrály v posledních pěti minutách přesilovou hru po vyloučení Jana Bečváře. Nedařilo se jim ale udržet v útočném pásmu a když Daniel Krejčí využil chytrého vyhození kotouče a nahrál puk na hokejku Josefa Hasmana, šla Příbram při vlastním oslabení do vedení. Benátky se nemínily vzdát účasti ve skupině vítězů snadno a v 58. minutě se před Jirouškovu bránu protlačil dvougólový Martínek. Jeho střelu i následnou dorážku výborně zlikvidoval příbramský brankář a Baník si tak po třech nevydařených zápasech připsal cennou výhru.
foto: HC Příbram / se souhlasem
„Utkání hodnotím pozitivně, jsem rád, že se nám podařilo v závěru základní části vyhrát, tým to potřeboval. Vstup do zápasu jsme neměli úplně ideální, ale Petr Jiroušek nás výborně podržel. Ve druhé třetině jsme po zaslouženém gólu soupeře začali bojovat a skóre jsme rychle srovnali. Třetí třetina pak byla z našeho pohledu výborně sehraná a podařilo se nám dotáhnout zápas do vítězného konce," radoval se trenér A-týmu HC Baník Příbram, Radek Bělohlav.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Miroslav Slepička: Tělo se vždycky snaží najít nejkratší cestu k úspěchu
•Průměrné návštěvnosti vévodí celorepublikově fotbal a hokej. Z vysoké divácké přízně se těší i příbramští volejbalisté
•Galavečer profesionálního boxu a K-1 v Lucerně nabídl světový kickbox i vítězství příbramských bojovníků
Další články
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE
Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2
Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po …
SPORT
Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov
Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce …
POZNÁVÁME BRDY
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se
Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční …
DOBŘÍŠ
Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě!
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží …
ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí
Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už …
BLESKOVÁ ZPRÁVA




