V pondělním dešti řidiči bourali. Fatální následky pro řidiče osobního vozidla po nárazu do stromu u Petrovic
10. září 2024 (13:14)
foto: ilustrační foto (pribram.cz / Jakub Pečenka)
Deštivé pondělní počasí přineslo zvýšené množství dopravních nehod. Některé s tragickými následky. Dva mladí řidiči zemřeli při nehodách na Příbramsku a Kutnohorsku.
Už je to bohužel takovou smutnou tradicí. Jakmile se venku rozprší, rapidně se zvýší počet dopravních nehod na českých silnicích. Řidiči nezohlední změnu vnějších podmínek a nepřizpůsobí rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Z toho pak kolikrát plynou nehody s tragickými následky.
Jedna taková se stala v pondělí ráno poblíž obce Petrovice u Sedlčan. Řidič vozu Škoda Octavia zde sjel z vozovky a čelně narazil do stromu. Na místo byly povolány všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Profesionální jednotka hasičů ze Sedlčan pomáhala s vyprošťováním zaklíněné osoby z havarovaného vozidla. Řidiči už bohužel nebylo pomoci. "Utrpěl zranění neslučitelná se životem," sdělila ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.
Jedna taková se stala v pondělí ráno poblíž obce Petrovice u Sedlčan. Řidič vozu Škoda Octavia zde sjel z vozovky a čelně narazil do stromu. Na místo byly povolány všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Profesionální jednotka hasičů ze Sedlčan pomáhala s vyprošťováním zaklíněné osoby z havarovaného vozidla. Řidiči už bohužel nebylo pomoci. "Utrpěl zranění neslučitelná se životem," sdělila ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.
Druhá nehoda se stala u obce Týniště na Kutnohorsku. Řidič felicie taktéž vyjel z dosud nezjištěných příčin mimo silnici a narazil do stromu. I on zemřel na místě.
Podle Richterové byla v obou případech v místě nehody mokrá vozovka v důsledku deštivého počasí.
Podle Richterové byla v obou případech v místě nehody mokrá vozovka v důsledku deštivého počasí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Související
•Víkendová akce příbramských policistů odhalila 25 dopravních přestupků
•O prázdninách zemřelo na silnicích 89 lidí, výrazný nárůst počtu obětí mezi cyklisty a motocyklisty
•Tragický čtvrtek na silnicích, při nehodách zahynulo šest lidí
Další články
Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin
Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý …
KULTURA
Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho
Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za …
AKTUÁLNĚ
Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika
V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes …
AKTUÁLNĚ
Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku
Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách
Během letních prázdnin projde obnovou téměř dvě desítky autobusových přístřešků v …
AKTUÁLNĚ
Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí
Spartak Příbram navázal na jarní historický postup do divize a na domácím hřišti …
SPORT
AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí
Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou …
ZAJÍMAVOSTI
Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu
V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna
Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna …
AKTUÁLNĚ
Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18
Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné …
AKTUALIZOVÁNO




