V pátek přibylo v Česku 2795 případů covidu, méně než před týdnem
30. července 2022 (11:39)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Nárůst tak podruhé v řadě v mezitýdenním srovnání klesl. Nepatrně se snížila i incidence, na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 157 nakažených.
V pátek přibylo v Česku 2795 potvrzených případů covidu. Před týdnem jich bylo zhruba o sto více. Nárůst tak podruhé v řadě v mezitýdenním srovnání klesl. Nepatrně se snížila i incidence, na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 157 nakažených. S covidem je v nemocnicích 1221 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktualizaci dnes úřad zveřejnil později než obvykle, až po 10:30. Většinou jsou údaje za předchozí den dostupné už po 5:00 ráno.
Denní počty nově potvrzených případů nákazy koronavirem v mezitýdenním srovnání rostly od začátku června. Za nárůstem počtu případů během letních měsíců jsou nakažlivější submutace koronavirové varianty omikron. Odborníci předpokládají, že letní vlna by mohla koncem července kulminovat. V tomto týdnu přibylo ještě v pondělí a úterý více než 3000 nakažených. Od středy ale nárůsty klesly pod tuto úroveň, ve čtvrtek pak poprvé po delší době nárůst nových případů v mezitýdenním srovnání klesl.
Laboratoře v pátek provedly zhruba 10.700 testů, asi o 500 více než před týdnem. U všech třech typů testů se proti minulému týdnu snížila pozitivita. U nejčastějších diagnostických testů, které podstupují lidé vykazující příznaky nemoci, klesla pod 35 procent. Před týdnem byla nad 37 procenty.
Ve srovnání s minulým týdnem je ale vyšší počet hospitalizovaných. Přibylo jich zhruba 300. V těžkém stavu je nyní 39 pacientů, o osm více než před týdnem.
Nárůst incidence se zastavil ve čtvrtek, kdy na 100.000 obyvatel připadalo za posledních sedm dní 159 lidí. V pátek i dnes se incidenční číslo nepatrně snížilo. Stále je ale vyšší než před týdnem, kdy mělo hodnotu 143. Nejhorší situace je momentálně v Praze, kde na 100.000 obyvatel připadá za sedm dní 230 nakažených. Naopak v Libereckém kraji má incidenční číslo hodnotu 93. V žádném jiném kraji se po stovku nedostalo.
Nárůst incidence se zastavil ve čtvrtek, kdy na 100.000 obyvatel připadalo za posledních sedm dní 159 lidí. V pátek i dnes se incidenční číslo nepatrně snížilo. Stále je ale vyšší než před týdnem, kdy mělo hodnotu 143. Nejhorší situace je momentálně v Praze, kde na 100.000 obyvatel připadá za sedm dní 230 nakažených. Naopak v Libereckém kraji má incidenční číslo hodnotu 93. V žádném jiném kraji se po stovku nedostalo.
Od začátku epidemie v březnu 2020 odhalily laboratoře v Česku více než 3,98 milionu případů nákazy koronavirem. Do toho nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu eviduje ministerstvo téměř 284.500. S covidem dosud v zemi zemřelo 40.464 lidí. Za posledních sedm dní je průměr více než deset úmrtí denně.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO
Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce
Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují …
KRIMI
D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží
Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic …
DOPRAVA
Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku
Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně …
PR
Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami
Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky
Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a …
ROZHOVOR
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně
Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně …
ZAJÍMAVOSTI
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i …
ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu
Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u …
DOPRAVA




