2. 12. svátek má Blanka

V Milínské ulici začne výměna vodohospodářských sítí

12. července 2021   (10:42)
V Milínské ulici začne výměna vodohospodářských sítí
foto: MěÚ Příbram

Ve druhé polovině prázdnin budou zahájeny práce na výměně vodohospodářských sítí v Milínské ulici. Stavební činnost bude rozdělena do tří etap a výrazným způsobem omezí provoz.


V Milínské ulici v Příbrami od druhé poloviny prázdnin zkomplikuje provoz výměna vodohospodářských sítí. Řidiči musejí počítat s dopravními uzavírkami. Práce potrvají několik měsíců a vyžádají si téměř 21 milionů korun bez DPH, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Eva Švehlová. Po skončení akce se stavbaři do Milínské ulice ještě vrátí, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) počítá s celkovou rekonstrukcí této dopravní tepny. Kdy se tak stane, ale zatím není známo. Podle Martina Bučka z ŘSD se termín odvíjí od toho, kdy skončí práce na vodohospodářských sítích. Teoreticky by celková rekonstrukce ulice mohla začít v příštím roce. Řidiči projíždějící Příbramí se tak budou muset po delší období obrnit trpělivostí.

Místostarosta Martin Buršík (dříve ANO) poukázal na to, že rekonstrukci ulice musí předcházet výměna vodohospodářských sítí. "Milínská ulice je komunikací první třídy, což znamená, že je v majetku státu a ve správě ji má Ředitelství silnic a dálnic. Právě ŘSD tedy bude zajišťovat zmíněnou rekonstrukci povrchů. Této části rekonstrukce ovšem musí předcházet výměna vodohospodářského majetku, který je ve vlastnictví města,“ uvedl Buršík.
Práce na výměně sítí začnou v srpnu a bude je provádět společnost 1. SčV. Stavba je rozdělena do tří etap, které si vyžádají uzavírky. První etapa se dotkne spodní části Dlouhé ulice od křižovatky s Milínskou po budovu bývalé základní školy. Druhá etapa se uskuteční již přímo v Milínské ulici, a to mezi křižovatkami ulic Dlouhá a Alešova. Ve třetí etapě se stavba posune mezi ulice Alešova a Mixova.
Akce se podle Buršíka neobejde bez dopravních uzavírek, které budou komplikovat také parkování. Pro odstavení aut bude uvolněno parkoviště na Flusárně. "Způsobené komplikace nás mrzí, ale jiným způsobem nutnou výměnu potrubí není možné udělat," dodal Buršík.

Buček uvedl, že ŘSD pravidelně komunikuje s radnicí a snaží se, aby akce ŘSD i města byly maximálně koordinovány. "Skutečností však zůstává, že opravě silnice I/66 musí předcházet realizace investice města Příbram a dokončení plánované rekonstrukce kanalizace. Od termínu ukončení této akce se bude odvíjet termín zahájení rekonstrukce v ulici Milínská ze strany ŘSD. Pokud tedy město dokončí rekonstrukci kanalizace v tomto roce, mohli bychom opravu I/66 v Milínské ulici zahájit již v průběh roku 2022," sdělil Buček ČTK. Kdy práce na vodohospodářských sítích skončí, ale zatím není jasné.
O rekonstrukci Milínské ulice se v Příbrami hovoří delší dobu. Radnice si od ní slibuje zvýšení bezpečnosti a zklidnění dopravy. Zároveň by měla přinést i více parkovacích míst.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz