2. 8. svátek má Gustav
V Milínské ulici začne výměna vodohospodářských sítí

12. července 2021   (10:42)
V Milínské ulici začne výměna vodohospodářských sítí
foto: MěÚ Příbram

Ve druhé polovině prázdnin budou zahájeny práce na výměně vodohospodářských sítí v Milínské ulici. Stavební činnost bude rozdělena do tří etap a výrazným způsobem omezí provoz.


V Milínské ulici v Příbrami od druhé poloviny prázdnin zkomplikuje provoz výměna vodohospodářských sítí. Řidiči musejí počítat s dopravními uzavírkami. Práce potrvají několik měsíců a vyžádají si téměř 21 milionů korun bez DPH, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Eva Švehlová. Po skončení akce se stavbaři do Milínské ulice ještě vrátí, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) počítá s celkovou rekonstrukcí této dopravní tepny. Kdy se tak stane, ale zatím není známo. Podle Martina Bučka z ŘSD se termín odvíjí od toho, kdy skončí práce na vodohospodářských sítích. Teoreticky by celková rekonstrukce ulice mohla začít v příštím roce. Řidiči projíždějící Příbramí se tak budou muset po delší období obrnit trpělivostí.

Místostarosta Martin Buršík (dříve ANO) poukázal na to, že rekonstrukci ulice musí předcházet výměna vodohospodářských sítí. "Milínská ulice je komunikací první třídy, což znamená, že je v majetku státu a ve správě ji má Ředitelství silnic a dálnic. Právě ŘSD tedy bude zajišťovat zmíněnou rekonstrukci povrchů. Této části rekonstrukce ovšem musí předcházet výměna vodohospodářského majetku, který je ve vlastnictví města,“ uvedl Buršík.
Práce na výměně sítí začnou v srpnu a bude je provádět společnost 1. SčV. Stavba je rozdělena do tří etap, které si vyžádají uzavírky. První etapa se dotkne spodní části Dlouhé ulice od křižovatky s Milínskou po budovu bývalé základní školy. Druhá etapa se uskuteční již přímo v Milínské ulici, a to mezi křižovatkami ulic Dlouhá a Alešova. Ve třetí etapě se stavba posune mezi ulice Alešova a Mixova.
Akce se podle Buršíka neobejde bez dopravních uzavírek, které budou komplikovat také parkování. Pro odstavení aut bude uvolněno parkoviště na Flusárně. "Způsobené komplikace nás mrzí, ale jiným způsobem nutnou výměnu potrubí není možné udělat," dodal Buršík.

Buček uvedl, že ŘSD pravidelně komunikuje s radnicí a snaží se, aby akce ŘSD i města byly maximálně koordinovány. "Skutečností však zůstává, že opravě silnice I/66 musí předcházet realizace investice města Příbram a dokončení plánované rekonstrukce kanalizace. Od termínu ukončení této akce se bude odvíjet termín zahájení rekonstrukce v ulici Milínská ze strany ŘSD. Pokud tedy město dokončí rekonstrukci kanalizace v tomto roce, mohli bychom opravu I/66 v Milínské ulici zahájit již v průběh roku 2022," sdělil Buček ČTK. Kdy práce na vodohospodářských sítích skončí, ale zatím není jasné.
O rekonstrukci Milínské ulice se v Příbrami hovoří delší dobu. Radnice si od ní slibuje zvýšení bezpečnosti a zklidnění dopravy. Zároveň by měla přinést i více parkovacích míst.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz