V Milíně se nadýchal muž oxidem uhelnatým, letěl pro něj vrtulník
2. června 2024 (20:06)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
K nešťastné události došlo před 18. hodinou.
Záchranné složky vyjížděly dnes vpodvečer do Milína na Příbramsku. Došlo zde k otravě muže oxidem uhelnatým. Záchranná služba ho převezla do příbramské nemocnice, kvůli zhoršujícímu se stavu byl na místo přivolán vrtulník leteckých záchranářů, který muže přepravil do Nemocnice na Homolce. Informace pribram.cz potvrdil mluvčí krajských záchranářů Marek Hylebrant.
K nešťastné události došlo před 18. hodinou. „Po našem příjezdu jsme naměřili zvýšené hodnoty oxidu uhelnatého, muže si převzala záchranná služba,“ řekl pribram.cz mluvčí hasičů Tomáš Bakalář s tím, že pravděpodobná příčina byla závada na kotli.
Podle Hylebranta byl pacient ve vážném stavu. „S napojením na umělou plicní ventilaci jsme jej letecky transportovali do barokomory v Nemocnici na Homolce,“ dodal.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Podobné nehody nejsou ojedinělé, odborníci upozorňují na to, že příčinou je špatný stav plynových spotřebičů. Zařízení bývají neudržovaná, ve špatném technickém stavu nebo v místnosti není zajištěná dostatečná cirkulace vzduchu.
Nebezpečí je pak hlavně v tom, že oxid uhelnatý, na rozdíl od plynu, není cítit. Při menším úniku způsobuje bolesti hlavy, ke kterým se později přidává nevolnost, zvracení, a nakonec může dojít k bezvědomí a smrti.
Například letos v únoru se přiotrávilo deset lidí v bytovém domě na Rynečku v Příbrami. Sanitky je převezly do nemocnic, jejich stav byl vážný, byly mezi nimi i děti. Záchranná služba tehdy vyhlásila traumaplán.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Ve Lhotě u Příbramě se vážně zranil motorkář, letěl pro něj vrtulník
•U Milína narazil řidič s obytným přívěsem do postřikovače
•Středočeský kraj chce letos dobrovolným hasičům rozdělit 81 mil. Kč, víc než loni
Další články
Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory
V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády …
FOTOGALERIE
Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli
Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst …
AKTUÁLNĚ
Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy
Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských …
SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi
Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické …
AKTUÁLNĚ
Velké finále přípravek OFS Příbram přivede na stadion Na Litavce téměř šest desítek týmů. Fotbal spojí sport, zábavu i pomoc potřebným
Sobota 6. června bude na stadionu Na Litavce celý den patřit těm nejmenším fotbalistům …
SPORT
Bílá invaze nad brdskými loukami. Všimli jste si těchto nápadných motýlů?
Pokud jste se poslední dobou vydali na procházku po brdských a podbrdských loukách, …
POZNÁVÁME BRDY
Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč?
Ještě před pár lety stačilo vystavit byt na internet a během několika dnů byl prodaný. …
PR
ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér
Do areálu Nového rybníka v Příbrami míří v sobotu 6. června další ročník oblíbeného …
KULTURA
Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce
Tento víkend se bude v centru Příbrami konat hned několik trhů a jarmarků. Na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště
Už tuto sobotu 6. června se v Brdech u Strašic uskuteční Bahna 2026 – Den pozemního …
AKTUÁLNĚ




