19. 8. svátek má Ludvík

V Litomyšli havarovalo osobní auto, tři lidé uhořeli

12. února 2022   (08:27)
V Litomyšli havarovalo osobní auto, tři lidé uhořeli
foto: ilustrační fotografie / pribram.cz / Miroslav Pavlík

Nehoda se stala před 5:00 u nádraží.


Po nárazu auta do stromu v Litomyšli na Svitavsku uhořeli tři mladí lidé. U auta byl ještě zraněný mladší muž. Byl opilý, policie zjišťuje, zda to byl řidič. Zraněný je v péči lékařů. ČTK to řekla policejní mluvčí Markéta Janovská. Policisté dnes také zahájili trestní řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Nehoda se podle hasičů stala před 4:30 u nádraží. Vozidlo Škoda Fabia čelně narazilo do stromu, pak začalo hořet, tři lidé v něm uhořeli. Ve voze byly dvě ženy ve věku 22 a 23 let a osmnáctiletý mladík.
"Po příjezdu policistů na místo se u vozidla nacházela čtvrtá osoba, u které nevíme, zda to byl řidič," řekla Janovská. Policisté u sedmadvacetiletého muže dechovou zkouškou zjistili 1,8 promile alkoholu a nařídili odběr krve, dodala.
Požár hasiči zlikvidovali za 20 minut. Škodu odhadli na 80.000 korun, uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. Policie musí zjistit totožnost obětí, a pokud to bude možné, ještě dnes vyslechnout čtvrtého cestujícího. U zemřelých je nařízená soudní pitva, dodala Janovská.

Záchranáři na místě u tří lidí konstatovali smrt, čtvrtý muž byl středně těžce zraněný. Zdravotníci ho po šetření převezli do hradecké nemocnice, řekl ČTK mluvčí záchranářů Aleš Malý. Rozsah poranění komentovat nechtěl.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v … ZVÍŘATA Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v … NEPŘEHLÉDNĚTE Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali … AKTUALIZOVÁNO Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod … NEPŘEHLÉDNĚTE Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních … Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky … AKTUÁLNĚ Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole … AKTUÁLNĚ Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz