V listopadu zemřelo na silnicích ve Středočeském kraji sedm lidí, meziročně víc
4. prosince 2022 (13:51)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka / ilustrační foto
Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 67 životů.
V listopadu zemřelo při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji sedm lidí, o jednoho víc než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 67 životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.
Tragická nehoda se stala například 8. listopadu v Luštěnicích na Mladoboleslavsku. Po nárazu osobního auta do stromu zemřela spolujezdkyně. Řidiče s těžkým zraněním transportovali záchranáři vrtulníkem. Čelní střet osobního auta a dodávky u Olbramovic na Benešovsku nepřežil 24. listopadu řidič osobního auta.
Na silnicích zemřeli také dva chodci. V Mělníku vstoupil 8. listopadu do cesty autobusu mimo přechod senior a střet nepřežil. Seniorku srazil u usmrtil 16. listopadu v Kolíně na přechodě vůz záchranné služby, který jel s výstražnými světly.
Celkem se během listopadu stalo 1033 nehod, což je o 19 méně než loni. Při nehodách bylo 27 lidí těžce zraněno, 178 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 76,12 milionu korun, což je pod průměrem.
Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo ve čtvrtek 10. listopadu, celkem 53.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Na Příbramsku se od dnešního večera do pátku může místy tvořit náledí
•Paliva ve Středočeském kraji za týden zlevnila, nafta téměř o dvě koruny
•Středočeští zastupitelé schválili zdražení jízdného, důvodem je růst nákladů
Další články
Evropa brzdí digitalizaci škol. Švédsko vrací knihy, další země zpřísňují pravidla. Pomohlo by to i u nás?
Po letech, kdy se ve školách tlačilo na tablety, notebooky a digitální platformy, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace
S koncem prázdnin musí cestující očekávat kvůli zvýšené intenzitě dopravy také …
AKTUÁLNĚ
Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti
Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita …
AKTUÁLNĚ
„Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov
Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V …
ROZHOVOR
Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb
Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je …
VOLBY 2026
Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu
Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti …
NÁZOR
Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové
Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a …
AKTUÁLNĚ
Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá
Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět …
AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty
Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý …
DOPRAVA
Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu
Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea …
AKTUÁLNĚ




