20. 4. svátek má Marcela

V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO)

FOTOGALERIE
7. července 2014   (06:10)
Dalších 10 fotografií v galeriiV lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO)

Stromy padly začátkem minulého týdne.


Pravidelní návštěvníci příbramského lesoparku si určitě všimli, že v minulém týdnu došlo ke kácení několika stromů při vstupu do areálu. Devět kusů stromů, které rostly u vstupu do lesoparku, bylo pokáceno v souvislosti s rekonstrukcí mostu přes Litavku. V místě, kde stromy rostly, dojde k navýšení a rozšíření komunikace. Místo těchto dřevin bylo vysázeno 12 jasanů na jiném místě v Příbrami. Kvůlli tomu, že kácení probíhalo ve vegetačním období, prohlédl stromy předem také ornitolog.

Dalši stromy prý ohrožovaly padajícími větvemi, proč se kácelo v červenci se bude šetřit

Dalších několik vzrostlých stromů bylo pokáceno o několik desítek metrů dál, přibližně na úrovni tenisových kurtů. "V prostoru vstupu do lesoparku povolil v březnu 2014 orgán ochrany přírody pokácení 12 ks dřevin (topoly, olše, jasan). Jednalo se o přestárlé a proschlé stromy, ohrožující padajícími větvemi. Kácení bylo povoleno za podmínky, že bude provedeno v období vegetačního klidu. Termín provedení vlastního kácení (červenec 2014) bude předmětem našeho dalšího šetření," sdělila portálu pribram.cz Běla Komancová z Odboru životního prostředí v Příbrami.

Fotogalerie

V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) () V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (1) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (2) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (3) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (4) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (5) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (6) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (7) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (8) V lesoparku bylo pokáceno několik stromů (AKTUALIZOVÁNO) (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Ani na Velký pátek nemají hasiči klid 19. dubna 2019   (17:49) AKTUÁLNĚ Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Pokračujeme v našem mini seriálu o významu Velikonoc. 19. dubna 2019   (16:19) K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory Právě nyní proběhl zásah hasičů na Březových Horách. 19. dubna 2019   (13:58) AKTUÁLNĚ Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz