6. 3. svátek má Miroslav




V lednu na středočeských silnicích zemřelo deset lidí, meziročně o tři více

1. února 2024   (14:42)
V lednu na středočeských silnicích zemřelo deset lidí, meziročně o tři více
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

V lednu se v regionu stalo 1163 nehod, což je o zhruba 250 více než loni.


V lednu zemřelo při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji deset lidí, o tři více než ve stejném období loni. Nejvíce smrtelných nehod bylo na Rakovnicku. Nejčastěji řidiči havarovali na Benešovsku a Mladoboleslavsku. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.

Například 4. ledna v Rudě na Rakovnicku havaroval senior, se svým vozem čelně narazil do nákladního auta a na místě zemřel. Poblíž Rudy pak 10. ledna havarovala cisterna převážející hydroxid sodný, řidič nehodu nepřežil. O dva dny později u Lubné na Rakovnicku zemřel chodec, kterého srazilo auto. Nepřežil ani spolujezdec z vozu, který havaroval 17. ledna poblíž Svojetína na Rakovnicku.
Také na Příbramsku došlo v lednu k tragické nehodě, a to v ulici Partyzána Svobody na Dobříši. Řidič osobního vozidla značky Fiat Punto zde čelně narazil do autobusu. Na místě zemřel jeho dvaatřicetiletý spolujezdec. Záchranáři později zveřejnili fotografii, podle které měl jet téměř 140 kilometrovou rychlostí.
V lednu se v regionu stalo 1163 nehod, což je o zhruba 250 více než loni. Při nehodách bylo devět lidí těžce zraněno, 195 lehce. Celková škoda činila přibližně 100 milionů korun.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, následovala nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo čtvrtek 18.ledna, celkem 77.
Tragická nehoda se stala také v pondělí na rozestavěném mostě budoucí dálnice D6 u Krupé na Rakovnicku. Spadla z něj dodávka se čtyřmi dělníky, dva na místě zemřeli a dva se vážně zranili. Jelikož ale nejde o silnici používanou v běžném provozu, není tato nehoda součástí statistik.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují … KRIMI D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic … DOPRAVA
Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz