V lednu na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo sedm lidí, meziročně o pět více
1. února 2023 (09:24)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Ve středních Čechách se během letošního ledna stalo 917 nehod, což je o 17 více než loni.
V lednu zemřelo při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji sedm lidí, o pět více než ve stejném období loni. Je to nejvíce za desetiletí. V roce 2021 zemřelo při lednových nehodách v regionu pět lidí.
V celé ČR byl letošní leden na silnicích nejtragičtějším prvním měsícem za posledních 11 let. Při nehodách zemřelo 41 lidí, o 11 víc než v loňském lednu.
Ve středních Čechách se během letošního ledna stalo 917 nehod, což je o 17 více než loni. Při nehodách bylo 15 lidí těžce zraněno, 174 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 65,99 milionu korun.
Například 1. ledna po čelním střetu dvou osobních aut mezi obcí Lišany a Rakovníkem zemřel po převozu do nemocnice senior, o čtyři dny později narazilo u obce Liblice na Mělnicku auto do stromu, jeho řidič zemřel. Ve Stříbrné Lhotě, části Mníšku pod Brdy, 8. ledna po havárii zemřel řidič motokrosové motorky. Na zledovatělé dálnici D10 na Mladoboleslavsku nepřežila 12. ledna žena, která po havárii vystoupila z auta a jiný vůz ji srazil. V obci Bukovno na Mladoboleslavsku zemřel 19. ledna řidič osobního auta, které narazilo do sloupu elektrického vedení.
Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo v sobotu 21. ledna, celkem 54.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Od dubna dojde ke změně jízdného PID ve Středočeském kraji
•Příbramský policista v civilu stíhal opilého řidiče
•Některé silnice na Příbramsku jsou sjízdné jen s opatrností. U Krásné Hory nad Vltavou narazilo auto do stromu
Další články
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v listopadu klesla. V Příbrami zůstává nad republikovým průměrem
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v listopadu mírně klesla na 3,8 %, situace v …
Gastro agent: Slunovrat
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
Fast food
Nákladní vůz sjel do svodidel a uvízl na krajnici
V pondělí v 10:40 havaroval nákladní vůz na silnici mezi Narysovem a Vysokou u …
FOTO
Fantova louka jako test radnice. Lednová Rada města rozhodne o stavební uzávěře
Fantova louka patří už delší dobu k nejdiskutovanějším tématům v Příbrami. Rozhodnutí …
V dobříšské školy byl nahlášen bombový útok. Policie objekt prověřila s negativním výsledkem
V pondělí ráno byla za asistence policie evakuována budova 2. Základní školy Dobříš. …
AKTUALIZOVÁNO
Vánoční charitativní jarmark Doosan Bobcat v Dobříši: Třetí ročník podpořil místní neziskové organizace i školy
Dobříšský kampus Doosan Bobcat EMEA už potřetí ožil sváteční atmosférou i dobrými …
Černé skládky v Příbrami: proč město platí navíc, když máme sběrný dvůr zdarma
Odložené matrace u kontejnerů, hromady odpadu v přírodě. Černé skládky nejsou jen …
FOTOGALERIE
V Mixově ulici se čelně střetly dva osobáky
Tenhle víkend se stala řada nehod v regionu. Mezi jinými i ta následující v Mixově …
Řidiči pozor! Semafory v křižovatce u Asie jsou stále mimo provoz
Dopravní nehoda před pár dny vyřadila z provozu semafory v křizovatce ulic Žežická, …
Petr Brandl: Podobizna horního úředníka po třech stoletích dostává jméno Johann Franz Lauer
Po třech stoletích pravděpodobně známe jméno muže z Brandlova obrazu Podobizna horního …




