11. 3. svátek má Anděla




V květnu na středočeských silnicích zemřelo pět lidí, stejně jako loni

2. června 2024   (08:53)
V květnu na středočeských silnicích zemřelo pět lidí, stejně jako loni
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 27 životů.


Během května zemřelo při dopravních nehodách na silnicích v Středočeském kraji pět lidí, stejně jako loni v tomto období. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 27 životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.

Celkem se během května stalo 1333 nehod, což je o 143 více než loni. Při nehodách bylo 17 lidí těžce zraněno, 291 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 120,71 milionu korun, což je pod ročním průměrem. Mezi dvě nejčastější příčiny nehod patřilo nepřizpůsobení jízdy okolnostem a nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo pondělí 20. května, celkem 73.
Tragické následky si vyžádala nehoda motocyklisty, který zemřel 2. května v Neratovicích na Mělnicku po srážce s osobním autem. V Nižboru na Berounsku 6. května zemřela devětasedmdesátiletá řidička, kterou její auto přimáčklo k plotu. Zřejmě ho špatně zabrzdila a vůz se samovolně rozjel.
Další smrtelná nehoda se stala 22. května v Malém Újezdu na Mělnicku. Nepřežil ji řidič osobního vozu, který se střetl s nákladním autem. U Netvořic na Benešovsku o den později narazilo osobní auto do stromu. Spolujezdec zemřel, další dva lidé utrpěli zranění. Jedno úmrtí a tři těžce zraněné si 24. května vyžádala také čelní srážka dvou osobních aut u Bystřice na Benešovsku na hlavním tahu mezi Prahou a Táborem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky … AKTUALIZOVÁNO Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina … Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. … SPORT Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více … NEPŘEHLÉDNĚTE Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty … AKTUÁLNĚ Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále Anketa Sportovec Příbramska 2025 míří do svého finále a právě teď mají slovo také … ANKETA Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Policisté upozorňují na případy podomních „řemeslníků“, kteří se pohybují po městech a …
Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Stačila chvilka nepozornosti při nakládání motocyklu a v Dobříši byl hned poplach. … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz