17. 3. svátek má Vlastimil




V kuchyni komunistického lágru: Divadlo Dagmar uvede čtyři představení v Památníku Vojna

9. listopadu 2022   (06:09)
V kuchyni komunistického lágru: Divadlo Dagmar uvede čtyři představení v Památníku Vojna
foto: Hornické muzeum Příbram

Na sérii divadelních her a scénických čtení zavítáte ve dnech 17. a 18. listopadu.


Památník Vojna Lešetice po roce opět hostí Festival Divadla Dagmar. Karlovarský soubor letos přiveze čtyři představení, která uvede během dvou večerů 17. a 18. listopadu v minimalistickém prostoru bývalé kuchyně komunistického lágru.

Čtvrteční program začíná v 19.00 Pánskou jízdou. Komediální hrou vzdává režisérka Hana Franková poctu kolegovi Gustavu Opočenskému. „Opočenský, který byl pro svou nespoutanou povahu trnem v oku komunistickému režimu, si prošel řadou zákazů činnosti. Jakožto persona non grata musel pracovat i jako horník,“ uvádí anotace k úvodní hře festivalu. Komedie Gustava Opočenského měla premiéru v roce 1967, asi po třech reprízách byla nakonec stažena z repertoáru. Od půl deváté přivede Poslední večeře na pódium osm žen. Černá groteska dramatika Pavla Trtílka si v roce 2004 odnesla druhé místo v soutěži Cena Alfréda Radoka.
Druhý den festivalu uvede od 19.00 scénické čtení z knihy Tma norské novinářky Sigri Sandberg a vzpomínek rakouské malířky Christiane Ritter nazvaných Žena v polární noci, ve kterých zaznamenává dvanáct měsíců strávených na Špicberkách v roce 1934. Posledním představením Festivalu Divadla Dagmar je od 20.20 Vyhnání z ráje už proběhlo. Vzniklo na motivy druhé části oceňovaného debutu Chtělo by to nový jména autorky NoViolet Bulawayo. Další informace a možnost rezervace vstupenek najdete na webu www.festivaldagmar.cz.
U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii bude ve čtvrtek 17. listopadu památník otevřen široké veřejnosti od 9.00 do 16.00. Poslední prohlídka začíná v 15.00.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUALIZOVÁNO Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz