V Jincích se sešlo 25 hoteliérů a restauratérů nesouhlasících s vládními protiepidemickými omezeními
14. prosince 2020 (06:26)
V Jincích na Příbramsku se v neděli sešlo 25 hoteliérů a restauratérů nesouhlasících s vládními protiepidemickými omezeními, aby se poradili na svém dalším postupu. Chtějí jednat s vládou o podobě kompenzačního balíčku, sestavili pětičlenný expertní tým, jeho obsazení představí dnes. Zároveň vyzvali všechny další živnostníky, aby vyjádřili podporu například vyvěšením státní vlajky na svou provozovnu, řekl majitel pivovarské restaurace Malý Janek Jiří Janeček.
"Budeme požadovat, aby pan ministr (Karel) Havlíček (za ANO), respektive jeho úředníci, s námi konzultovali návrh balíčku. Aby ten balíček tentokrát opravdu pomohl, aby nebyl složitý na administraci a aby tam nebyly složité podmínky, které bychom nemohli splnit," řekl Janeček.
"Požádali jsme o podporu dalších kolegů z celé České republiky, a to formou nenásilnou tichou, vyvěšením české vlajky na svou provozovnu. Udělat tak mohou i naši podporovatelé, štamgasti," řekl Janeček.
Podle Janečka účastníci mluvili mimo jiné o hrozbě, že po dlouhých letech skončí kvůli současným protiepidemickým opatřením rodinné podniky. "Občanskou neposlušností jsme se zřejmě domohli nejen pro nás, ale i pro ostatní živnostníky nějakého spravedlivého kompenzačního balíčku, jaký je třeba v Rakousku," uvedl Janeček.
Vláda podle něj jedná chaoticky. "Potřebujeme opravdu rychle pomoci, v řádu dní. Řada podnikatelů je před ukončením činnosti. Pokud máte zavřený byznys, tak jakýkoliv náklad je pro vás v dlouhodobém hledisku likvidační," řekl Janeček.
Restaurace podle něj na jaře respektovaly všechna vládní opatření. "Vše jsme respektovali, ta první jarní vlna se nějakým způsobem dala ustát. Ale nejsme schopní ustát tu druhou vlnu," dodal Janeček.
V případě zavedení kompenzačních balíčků chce, aby byla žádost o podporu co nejjednodušší. "Aby to zvládl vyplnit běžný občan České republiky. Chceme s tím vládě pomoct, aby nevypadl nějaký nesmysl, který nikomu nepomůže. I kdybychom měli mít na vyjádření hodinu," uvedl Janeček. Chce, aby stát například využíval své úřady, které o podnikatelích vědí vše, a to včetně výše příjmů nebo počtu zaměstnanců. Podnikatelé by tak následně nemuseli toto složitě dokládat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Děti nahlédly do života ryb v sádkách v Rožmitále
Sádky firmy Rybářství Lnáře v Rožmitále pod Třemšínem se v jeden podvečer proměnily v …
Příbram zpřísňuje parkování. Modré zóny nově i o víkendech, řešením může být soukromé místo
Od 1. listopadu platí v Příbrami nové nařízení upravující režim parkování na vybraných …
PR
Svatá Lucie a tajemné Lucky: nejdelší noc, pranostiky i strašidelná podívaná
Třináctý prosincový den patří svaté Lucii, patronce světla. Její svátek provází …
Zajímavosti
Co znamená každoročně zlatá neděle ve spojení s řeznictvím ZEMAN maso-uzeniny? Jednoznačně speciální akce a prodloužená otevírací doba i na neděli 21. prosince
Poslední adventní nebo také zlatá neděle je za dveřmi a lidé si zapálí čtvrtou, …
PR
Mikulášské rybářské závody ve Vimperku: Úspěšná výprava rožmitálského rybářského kroužku
První prosincová sobota se pro děti z rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem nesla …
Tajemství bukové stráně
/Příběh černých čápů/ Počasí tak trochu s námi laškovalo - však je také aprílové. Ale …
FOTO
Nebezpečná látka v kosmetice pod dohledem: hygienici našli jen pár hříšníků
Nebezpečná látka TPO, zakázaná v kosmetických přípravcích od 1. září, byla při …
Ve středních Čechách se lyžuje ve třech areálech, podmínky někde zhoršuje obleva
Ve středních Čechách jsou v provozu tři zimní střediska, po nejdříve otevřeném Monínci …
V neděli se uskuteční tradiční akce Vánoce v divadle
Již tradiční akci v předvánočním čase nabízí v neděli 14. prosince Divadlo Antonína …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete na čerpačkách OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 32,90 Kč do 34,90 …





