26. 4. svátek má Oto

V Hospodě U Burdů si automaty už nezahrajete

4. února 2019   (06:08)
Další 3 fotografie v galeriiV Hospodě U Burdů si automaty už nezahrajete

I když se zřejmě jednalo o nedopatření, zastupitelé nechtějí, aby byl na této adrese provozován hazard.


Ke konci roku se vždy v zastupitelstvu řeší aktuální znění vyhlášky, která stanovuje místa v Příbrami, kde je možné provozovat výherní automaty. Provozovatel těchto přístrojů v Hospodě U Burdů v Březnické ulici požádal o vymazání z tohoto seznamu. Na lednové jednání zastupitelů dorazil majitel objektu, který tvrdí, že automaty měl provozovat nový subjekt a žádal o nový zápis do seznamu povolených heren. Ale marně, zastupitelé v této lokalitě hazard nechtějí.

Podle majitele objektu je problém v tom, že aby jeden subjekt mohl začít a podat si žádost, ten druhý musí mezitím skončit. Komplikace nastaly tím, že se celá záležitost řešila v době, kdy zastupitelé schvalují nové znění vyhlášky. A tak bylo místo zcela vyškrtnuto ze seznamu a nový provozovatel zde výherní automaty mít nesmí.

Zastupitelé na problematiku neměli jednotný názor. Například Roman Mráz (ANO) byl pro přehodnocení prosincové vyhlášky, zatímco starosta Jindřich Vařeka (ANO) byl zásadně proti. „Z pozice velitele městské policie tuto aktivitu podporovat nemohu. Tato hospoda je zdrojem nepořádku a častých výjezdů městské policie, rušení nočního klidu, atd. Hlasovat pro povolení proto nemohu,“ vysvětlil svůj postoj.

Podle majitele objektu se právě personál hospody snaží udržet pořádek a noční klid a proto v mnoha případech volají policii oni. Odmítl také výtku Marty Frýbertové, která přečetla zápis, ve kterém se uvádí, že venkovní reklama na jackpot odporuje právním normám. Displej prý neoznačuje výši jackpotu, ale hodnotu dovolené, která se dá v soutěži vyhrát.

Vytýkán byl také špatný stav objektu a hluk, který obtěžuje obyvatele přilehlých domů. Nepomohly ani argumenty majitele, že návštěvníci zařízení častěji využívají zahrádky ve vnitrobloku. K opětovnému povolení provozování automatů nepomohl ani příspěvek Dagmar Říhové (Šance pro Příbram), která se podivila nad tím, proč zájmy nového provozovatele hájí majitel objektu a nedostala konkrétní odpověď na další podnikatelské aktivity majitele objektu.

Při závěrečném hlasování zastupitelé celkem jednoznačně vyjádřili, že v lokalitě Rynečku si výherní automaty nepřejí a úpravu již dříve schválené vyhlášky odmítli.
 

Fotogalerie

V Hospodě U Burdů si automaty už nezahrajete () V Hospodě U Burdů si automaty už nezahrajete (1) V Hospodě U Burdů si automaty už nezahrajete (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz