28. 4. svátek má Vlastislav




V Dobříši začne demolice staré policejní služebny. Vyroste tam nová moderní budova

29. dubna 2025   (09:40)
V Dobříši začne demolice staré policejní služebny. Vyroste tam nová moderní budova
foto: Stará policejní služebna půjde k zemi. / Denisa Havlíčková / se souhlasem

V Dobříši se chystají na demolici staré policejní služebny v ulici 28. října. Místo ní vyroste zbrusu nový objekt, který splní dnešní nároky na bezpečnost, úsporný provoz a zároveň lépe zapadne do okolní zástavby.


Staveniště si už převzala firma, která bude demolici zajišťovat. Od příštího týdne začne s vyklízením prostor a přípravnými pracemi. Samotné bourání má odstartovat 12. května, kdy se na místo dostaví těžká technika. Portál pribram.cz o tom informovala mluvčí dobříšské radnice Denisa Havlíčková.

Záměr města ale vyvolal kritiku ze strany opozice, která prosazovala rekonstrukci stávající budovy jako ekonomicky výhodnější řešení. Vedení města však trvalo na svém. „Rozhodnutí o demolici nebylo jednoduché, ale odborné posudky, projektové studie a ekonomické kalkulace nás přesvědčily, že jde o nejlepší řešení jak pro občany, tak pro samotné policisty," vysvětlil starosta Pavel Svoboda (za ODS a nezávislé). Podle něj by kompletní oprava původní budovy vyšla na 51 milionů korun bez DPH, kdežto nový projekt včetně demolice je rozpočítán na 31 milionů.

Stávající městská budova sloužila nejen jako policejní zázemí, ale také v ní bylo několik malometrážních bytů. Stav objektu je ale podle radnice nevyhovující – do budovy zatéká a technické vybavení už nesplňuje dnešní standardy. Kvůli zhoršenému stavu musely být už loni všechny nájemní smlouvy ukončeny. Policisté se přestěhovali do náhradních prostor v areálu bývalých rukavičkářských závodů.

Celý projekt by se měl rozprostřít do dvou let. Nová služebna nabídne moderní kanceláře, dispečink, monitorovací systém, prostory pro zadržení výtržníků a také tři nové byty. Počítá se i s bezbariérovým přístupem a dostatečnou kapacitou parkovacích míst.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Dobříš
autor: Karel Hutr








Související


Další články

/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě … AKTUALIZOVÁNO Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může … AKTUÁLNĚ Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají … SPORT Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi … ZDRAVOTNICTVÍ Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení … AKTUÁLNĚ Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys … LIFESTYLE Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu … SPORT Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v … AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? … SOUTĚŽ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz