15. 10. svátek má Tereza

V Dobříši pomáhali osobám bez přístřeší

10. října 2019   (08:38)
V Dobříši pomáhali osobám bez přístřeší

Nápadu zorganizovat tuto akci předcházely dlouho sledované diskuse a příspěvky na sociálních sítích


V pondělí 7. října proběhla v Husově parku první dobrovolnická akce Světa dobrých lidí. Jednalo se o pomoc pro osoby bez přístřeší, které se trvale pohybují v Dobříši. Tato aktivita se konala pod záštitou Místní akční skupiny Brdy-Vltava ve spolupráci s Farní charitou Starý Knín.

Nápadu zorganizovat tuto akci předcházely dlouho sledované diskuse a příspěvky na sociálních sítích, kde místní občané nevhodným způsobem vyjadřovali nespokojenost s pohybem a chováním osob bez přístřeší v centru města a místní poliklinice. „Tato situace plyne z toho, že se ve městě nenachází žádná sociální služba, kde by tyto osoby mohly provést základní hygienu, najíst se, anebo využít základní zdravotní ošetření například převazy bércových vředů“, říká koordinátorka celé akce Eva Lenhartová.

Po předběžném dotazování těchto osob v centru města vyplynulo, že by takovou akci uvítaly. Potraviny, které mají od Farní charity Starý Knín (dále FCHSK) z potravinové banky, si nemohou nikde uvařit/ohřát. „Z dotazování vyšlo najevo, že by také stály o teplé oblečení, jako jsou mikiny, mikiny s kapucí, spodní prádlo, ponožky a pevné teplé boty. V okamžiku dotazování šlo o tři osoby bez přístřeší, na které byla akce zaměřena", říká Markéta Dvořáková, ředitelka MAS Brdy-Vltava (dále MAS).

Na pondělí 7. 10. byl zařízen zábor prostranství v Husově parku od 10:30 do 12:00 hodin. Dobrovolníci zde umístili stůl, židle a jednorázové nádobí. Na místo konání se dostavily dvě osoby bez přístřeší, kterým bylo nabídnuto teplé jídlo z kuchyně Markéty Dvořákové, čaj a sezónní oblečení. "Závěrem jsme zúčastněné informovali o výdeji jídla opět příští pondělí 14. října. Myslíme si, že takový vstřícný krok směrem k lidem v nouzi byl opravdu třeba a doufáme, že by se z tohoto malého kroku mohla stát tradice", dodává Eva Lenhartová.

Spolupráce MAS s FCHSK bude následující: potravinovou pomoc dodá FCHSK. Ta se bude uchovávat v prostorách MAS a bezprostředně před výdejem vařit či ohřívat. Následně bude jídlo doneseno na místo určení a vydáno. Časově bude akce ohraničena vždy na dobu 10:30 – 11:30.

O průběhu akce byli před začátkem a po jejím skončení informováni zástupci Sociálního odboru MÚ Dobříš.

Do budoucna plánujeme dobrovolnické aktivity postupně rozšiřovat jak v sociální oblasti, tak i v dalších. Vše záleží na počtu lidí, kteří se budou chtít přidat do Světa dobrých lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Lenhartová
DiS.

autor: topDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz