vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
V Dobříši chybí hřiště pro malé děti, říkají zdejší obyvatelé

11. září 2020   (08:37)
V Dobříši chybí hřiště pro malé děti, říkají zdejší obyvatelé

Postrádají takové herní prvky, kde by si mohly hrát děti bez pomoci rodičů.


Obyvatelé v části Dobříše Větrník kdysi měli k dispozici hřiště, to ale zaniklo. Město situaci vyřešilo tak, že odebralo část pozemku školce, který oplotilo a udělalo z něj hřiště pro děti (4-6 let), na kterém jsou dvě pískoviště a klouzačka. „Dítě tak nemá možnost bez pomoci rodiče na klouzačku vylézt a samo se sklouznout. Stačila by houpačka, prolézačky a například kolotoč, aby i malé děti měly nějakou možnost si pohrát bez neustálé pomoci svých rodičů,“ říká Michaela Kocourková.

Nachází se zde nová výstavba rodinných a sedmi panelových domů, a hřiště pro malé děti žádné. Je tu naplněná mateřská škola, která otevřela 5 tříd, takže malé děti tu jsou. „Setkáváme se s kritizováním, že máme chodit s dětmi do lesa, k vodě a vystačit si – ano, snažíme se, musíme, ale nevidíme nic špatného na tom, chtít pro děti kolotoč, houpačku, prolézačku nebo třeba houpadla,“ sděluje paní Kocourková.“
Další dětské hřiště se nachází u rybníka Papež, kde je postavena lanová atrakce, ale pro menší děti to opět není uzpůsobené.
Paní Kocourková se přihlásila se svým návrhem na rozvoj hřiště pro děti do druhého ročníku projektu „Tvoříme Dobříš“, kde návrh skončil na druhém místě. S velkou podporou veřejnosti zaznamenal návrh úspěch i v další soutěži od Středočeského kraje, kde by byly použity peníze z participativního rozpočtu. Bohužel se zde přišlo na fakt, že část hřiště vedle školky, patří cizí osobě, s kterou ovšem jednání města nedopadla. 

V územním plánování města Dobříš je vyznačena tzv. klidová zóna, kde by mohly být případné prostory. Obyvatelé by velmi uvítali, kdyby zde město zřídilo alespoň nějaké herní prvky pro malé děti.
Paní Kocourková nakonec dodává: „Zkoušíme to dál a doufáme. Kdyby se všichni na všechno vykašlali, tak se opravdu nikam nedostaneme.“

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Michaela Kocourková

autor: Jana Fedorová

Další články

Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let V neděli 20. září oslaví kostel sv. Vojtěcha narozeniny, účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení i komentovanou prohlídku. 19. září 2020   (08:42) Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience V Rožmitálu pod Třemšínem k pohádce zakousnete domácí dobroty nebo popijete burčák. Tradiční prodejní trhy proběhnou opět i v Příbrami. 18. září 2020   (19:30) V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič PR Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Nouzový stav letos v Česku platil kvůli epidemii nemoci covid-19 od 12. března do 17. května. 18. září 2020   (15:05) Příbram hledá cesty, jak navzdory covidu zachovat kulturní akce Příbram hledá cesty, jak navzdory covidu zachovat kulturní akce "Nehledáme kličky, jak to obejít, ale hledáme cesty, jak kulturu úplně neumrtvit, jako jsme byli nuceni v jarních měsících," uvedl starosta. 18. září 2020   (13:38)
Senioři si stěžují: Roušky nám ze schránek kradou Senioři si stěžují: Roušky nám ze schránek kradou Česká pošta s touto variantou počítala. Pokud senior zásilku neobdrží, dostane novou. 18. září 2020   (11:28)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz