6. 12. svátek má Mikuláš

V Cykloklubu Nepál si museli pořádně uklidit

30. srpna 2018   (14:54)
Další 3 fotografie v galeriiV Cykloklubu Nepál si museli pořádně uklidit

Provozovna rychlého občerstvení, známá snad všem cyklistům a turistům v CHKO Brdy, si musela po kontrole projít řádnou očistou


Dne 8. srpna 2018 provedli zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, kontrolu stravovacího zařízení Cykloklub Brdy Nepál v Nepomuku.
 
Jedná se o provozovnu rychlého občerstvení, umístěnou na jedné z frekventovaných brdských cyklotras. Jsou zde podávány nápoje, jednoduché občerstvení připravované převážně z průmyslově vyráběných polotovarů a v letním období je zde prováděno i grilovaní na venkovním grilu.
 
Kontrolou bylo zjištěno, že v provozovně došlo bez předchozího projednání s orgánem ochrany veřejné zdraví k nevhodnému rozšíření činnosti o přípravu polévek a studených pokrmů a s tím spojenou manipulaci s neočištěnou zeleninou (bramborami, cibulí, kořenovou zeleninou apod.), přičemž v provozovně není k dispozici dostatečný pracovní prostor pro skladování, čistění a mytí zeleniny. V zařízení nebylo k dispozici vhodně příslušení na oddělené mytí stolního a provozního nádobí. Přípravna byla vybavena pouze jedním dřezem, chybělo zde i umývadlo na mytí rukou. Část podlahy v kuchyni nebyla opatřena lehce čistitelným povrchem, v prostoru zápultí byly poškozené pracovní  plochy - dřevotřískové desky.
 

Dne 8. srpna 2018 provedli zaměstnanci Krajské …
Šetřením na místě bylo dále zjištěno, že zejména v prostoru venkovního přístřešku s grilem není prováděn řádný a pravidelný úklid. Pracovní plochy, gril a chladicí zařízení byly pokryty mastnotou, místy i zbytky potravin. Na pultu u grilu byl položen popelník s cigaretovými nedopalky.
 
Na místě byla provozovateli v příkazním řízení nařízena sanitace provozního zázemí a následně byla s provozovatelem zařízení projednána nezbytná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace.
 
Kontrolovaná osoba projevila součinnost a ihned po kontrole zajistila provedení řádného úklidu celé provozovny.
 
Opakovanou kontrolou provedenou dne 16. 8. 2018 bylo zjištěno, že nařízené opatření bylo v plném rozsahu splněno.
 
Za zjištěné závady byla provozovateli uložena finanční sankce.

Šetřením na místě bylo dále zjištěno, že …

Fotogalerie

Znečištěný úsek pro grilování v době kontroly () Znečištěný plynový gril v době kontroly (1) Znečištěný vnitřní povrch chladícího zařízení (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze

autor: redakceDalší články

Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Celá strana příbramského náměstí od ústí Pražské ulice k lékárně U Bílého lva patřila betlémářům. Prodávaly se tzv. betlémy pro chudé, vyrobené z chlebového těsta 6. prosince 2019   (19:37) Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Veřejné slyšení k rozpočtu se letos v Příbrami konalo poprvé 6. prosince 2019   (15:48) Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57) Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Pražská ulice se před Vánoci stává útočištěm pro ty, kteří se snaží vyhnout předvánočnímu šílenství 6. prosince 2019   (06:22) Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Ministerstvo kultury se začalo zabývat návrhem na prohlášení mostu za kulturní památku 5. prosince 2019   (19:46) Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Členové týmu Big Shock Racing doufají, že jejich stroje doplují do cíle v pořádku. A těší se, že si své svěřence v Džiddě vyzvednou už 2. ledna 5. prosince 2019   (17:28) Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená. Zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice. 5. prosince 2019   (15:19) V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné Pokáceny budou i tři lípy srdčité. Jedna z nich stojí nad dětským hřištěm na Komenského náměstí. Jedná se o velmi proschlý strom s prasklinou na hlavní kosterní větvi a hrozí její pád 5. prosince 2019   (14:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz