26. 5. svátek má Filip

V Cykloklubu Nepál si museli pořádně uklidit

30. srpna 2018   (14:54)
Další 3 fotografie v galeriiV Cykloklubu Nepál si museli pořádně uklidit

Provozovna rychlého občerstvení, známá snad všem cyklistům a turistům v CHKO Brdy, si musela po kontrole projít řádnou očistou


Dne 8. srpna 2018 provedli zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, kontrolu stravovacího zařízení Cykloklub Brdy Nepál v Nepomuku.
 
Jedná se o provozovnu rychlého občerstvení, umístěnou na jedné z frekventovaných brdských cyklotras. Jsou zde podávány nápoje, jednoduché občerstvení připravované převážně z průmyslově vyráběných polotovarů a v letním období je zde prováděno i grilovaní na venkovním grilu.
 
Kontrolou bylo zjištěno, že v provozovně došlo bez předchozího projednání s orgánem ochrany veřejné zdraví k nevhodnému rozšíření činnosti o přípravu polévek a studených pokrmů a s tím spojenou manipulaci s neočištěnou zeleninou (bramborami, cibulí, kořenovou zeleninou apod.), přičemž v provozovně není k dispozici dostatečný pracovní prostor pro skladování, čistění a mytí zeleniny. V zařízení nebylo k dispozici vhodně příslušení na oddělené mytí stolního a provozního nádobí. Přípravna byla vybavena pouze jedním dřezem, chybělo zde i umývadlo na mytí rukou. Část podlahy v kuchyni nebyla opatřena lehce čistitelným povrchem, v prostoru zápultí byly poškozené pracovní  plochy - dřevotřískové desky.
 

Dne 8. srpna 2018 provedli zaměstnanci Krajské …
Šetřením na místě bylo dále zjištěno, že zejména v prostoru venkovního přístřešku s grilem není prováděn řádný a pravidelný úklid. Pracovní plochy, gril a chladicí zařízení byly pokryty mastnotou, místy i zbytky potravin. Na pultu u grilu byl položen popelník s cigaretovými nedopalky.
 
Na místě byla provozovateli v příkazním řízení nařízena sanitace provozního zázemí a následně byla s provozovatelem zařízení projednána nezbytná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace.
 
Kontrolovaná osoba projevila součinnost a ihned po kontrole zajistila provedení řádného úklidu celé provozovny.
 
Opakovanou kontrolou provedenou dne 16. 8. 2018 bylo zjištěno, že nařízené opatření bylo v plném rozsahu splněno.
 
Za zjištěné závady byla provozovateli uložena finanční sankce.

Šetřením na místě bylo dále zjištěno, že …

Fotogalerie

Znečištěný úsek pro grilování v době kontroly () Znečištěný plynový gril v době kontroly (1) Znečištěný vnitřní povrch chladícího zařízení (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze

autor: redakceDalší články

Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce 1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1) V sobotu 25. května přivítala v posledním pátém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce Duklu. 25. května 2019   (21:00) Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08) Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz