22. 8. svátek má Bohuslav

V Cykloklubu Nepál si museli pořádně uklidit

30. srpna 2018   (14:54)
Další 3 fotografie v galeriiV Cykloklubu Nepál si museli pořádně uklidit

Provozovna rychlého občerstvení, známá snad všem cyklistům a turistům v CHKO Brdy, si musela po kontrole projít řádnou očistou


Dne 8. srpna 2018 provedli zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, kontrolu stravovacího zařízení Cykloklub Brdy Nepál v Nepomuku.
 
Jedná se o provozovnu rychlého občerstvení, umístěnou na jedné z frekventovaných brdských cyklotras. Jsou zde podávány nápoje, jednoduché občerstvení připravované převážně z průmyslově vyráběných polotovarů a v letním období je zde prováděno i grilovaní na venkovním grilu.
 
Kontrolou bylo zjištěno, že v provozovně došlo bez předchozího projednání s orgánem ochrany veřejné zdraví k nevhodnému rozšíření činnosti o přípravu polévek a studených pokrmů a s tím spojenou manipulaci s neočištěnou zeleninou (bramborami, cibulí, kořenovou zeleninou apod.), přičemž v provozovně není k dispozici dostatečný pracovní prostor pro skladování, čistění a mytí zeleniny. V zařízení nebylo k dispozici vhodně příslušení na oddělené mytí stolního a provozního nádobí. Přípravna byla vybavena pouze jedním dřezem, chybělo zde i umývadlo na mytí rukou. Část podlahy v kuchyni nebyla opatřena lehce čistitelným povrchem, v prostoru zápultí byly poškozené pracovní  plochy - dřevotřískové desky.
 

Dne 8. srpna 2018 provedli zaměstnanci Krajské …
Šetřením na místě bylo dále zjištěno, že zejména v prostoru venkovního přístřešku s grilem není prováděn řádný a pravidelný úklid. Pracovní plochy, gril a chladicí zařízení byly pokryty mastnotou, místy i zbytky potravin. Na pultu u grilu byl položen popelník s cigaretovými nedopalky.
 
Na místě byla provozovateli v příkazním řízení nařízena sanitace provozního zázemí a následně byla s provozovatelem zařízení projednána nezbytná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace.
 
Kontrolovaná osoba projevila součinnost a ihned po kontrole zajistila provedení řádného úklidu celé provozovny.
 
Opakovanou kontrolou provedenou dne 16. 8. 2018 bylo zjištěno, že nařízené opatření bylo v plném rozsahu splněno.
 
Za zjištěné závady byla provozovateli uložena finanční sankce.

Šetřením na místě bylo dále zjištěno, že …

Fotogalerie

Znečištěný úsek pro grilování v době kontroly () Znečištěný plynový gril v době kontroly (1) Znečištěný vnitřní povrch chladícího zařízení (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info a foto: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze

autor: redakceDalší články

Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59) Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Na místo míří zástupce Povodí Vltavy 20. srpna 2019   (13:58) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz