18. 7. svátek má Drahomíra

V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo

6. května 2018   (18:47)
Dalších 48 fotografií v galeriiV Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo

Nevšední zážitek připravili dobrovolní hasiči ze Zalužan pro žáky Základní a mateřské školy v Chrašticích


Naše redakce se zúčastnila akce, kterou připravili hasiči JSDH Zalužany pro děti z chraštické Základní a mateřské školy. Přijeli za nimi se svou technikou, se kterou se můžete setkat hlavně při výjezdech této jednotky. Jedním z jejích hlavních předurčení je totiž pomoc při dopravních nehodách. Často musí účastníky nehod ze zdemolovaných vozidel vyprošťovat za pomoci speciálního vybavení. Do Chraštic naštěstí tentokrát přijeli jen na přátelskou návštěvu, ukázat dětem svou technickou výbavu, vozidla pro dopravní nehody a především předvést, jak zásah při dopravní nehodě vypadá a jak při něm hasiči postupují.

Naše redakce se zúčastnila akce, kterou …
Ukázku činnosti zahájili úvodními slovy, kdy bylo objasněno i to, jak vlastně samotný výjezd hasičských jednotek krok za krokem probíhá. Děti se dozvěděly o příchodu zprávy k výjezdu a pak už mohly sledovat příjezd samotných vozidel na místo simulované dopravní nehody. Vše probíhalo jako při skutečném zásahu, ale přítomným se současně dostávalo i popisu a vysvětlení konkrétních úkonů prostřednictvím mluveného komentáře. Ve vozidle byli předem umístěni figuranti, kteří představovali zraněné oběti. Pak už bylo slyšet jen vzájemné tiché povely hasičů k jednotlivým krokům při vyprošťování. Bylo snadno pochopitelné, že při tak zajímavé ukázce se vše obešlo bez vyrušování a i ti nejznámější povídálkové sledovali s otevřenou pusou dění okolo vraku vozidla.

Ukázku činnosti zahájili úvodními slovy, kdy …
Musíme i poznamenat, že dobrovolní hasiči nejsou v této své činnosti žádnými nováčky a jen za první měsíce tohoto roku zasahovali téměř u 15 dopravních nehod, které si vyžádaly jejich pomoc. Mohli jste na informace o nich narazit i v několika našich krátkých článcích o událostech z oblasti Dopravního zpravodajství pribram.cz.  Jejich profesionalita, přestože jsou jednotkou hasičů dobrovolných, je zřejmá a je taká vykoupena řadou odborných školení, testů a zkoušek, které povinně absolvují. Při tom všem ještě vykonávají svá občanská povolání a chodí do zaměstnání. Teprve když je povolá  SMS v jejich telefonech k výjezdu, změní se v průběhu několika minut parta chlapů v dokonale seřízený nástroj, který se strojovou přesností a moderní technikou zachraňuje životy řidičům v havarovaných vozech nebo asistuje při hašení požáru například rodinného domu. Na Příbramsku je takových jednotek dobrovolných hasičů slušná řádka. Jen namátkou vzpomeňme například JPOII. z  Rožmitálu pod Třemšínem anebo třeba SDH Březové Hory, který získal předurčení k dopravním nehodám před několika měsíci.

Musíme i poznamenat, že dobrovolní hasiči …
Po vyproštění všech zraněných osob se mohly děti zblízka podívat na částečně rozstříhané vozidlo. Také v těchto chvílích jim bylo hasiči objasněno, proč a jak se které úkony při zásahu prováděly. Nechybělo samozřejmě ani osahání a potěžkání hasičského nářadí, které do té chvíle měli v ruce ti, kteří pak v praxi naše životy zachraňují. Patří jim tedy nejen poděkování za dokonale provedenou ukázku, ale i za jejich skutečnou a ne právě lehkou práci. Chlapi děkujeme.

Po vyproštění všech zraněných osob se mohly …

Fotogalerie

V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo () V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (1) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (2) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (3) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (4) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (5) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (6) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (7) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (8) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (9) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (10) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (11) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (12) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (13) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (14) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (15) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (16) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (17) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (18) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (19) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (20) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (21) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (22) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (23) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (24) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (25) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (26) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (27) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (28) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (29) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (30) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (31) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (32) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (33) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (34) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (35) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (36) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (37) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (38) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (39) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (40) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (41) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (42) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (43) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (44) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (45) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (46) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (47)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: mip

autor: mipDalší články

Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Výtvarník bydlí v Podlesí u Příbrami, v minulých dnech oslavil 70. narozeniny 17. července 2019   (18:52) Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz