25. 5. svátek má Viola

V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo

6. května 2018   (18:47)
Dalších 48 fotografií v galeriiV Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo

Nevšední zážitek připravili dobrovolní hasiči ze Zalužan pro žáky Základní a mateřské školy v Chrašticích


Naše redakce se zúčastnila akce, kterou připravili hasiči JSDH Zalužany pro děti z chraštické Základní a mateřské školy. Přijeli za nimi se svou technikou, se kterou se můžete setkat hlavně při výjezdech této jednotky. Jedním z jejích hlavních předurčení je totiž pomoc při dopravních nehodách. Často musí účastníky nehod ze zdemolovaných vozidel vyprošťovat za pomoci speciálního vybavení. Do Chraštic naštěstí tentokrát přijeli jen na přátelskou návštěvu, ukázat dětem svou technickou výbavu, vozidla pro dopravní nehody a především předvést, jak zásah při dopravní nehodě vypadá a jak při něm hasiči postupují.

Naše redakce se zúčastnila akce, kterou …
Ukázku činnosti zahájili úvodními slovy, kdy bylo objasněno i to, jak vlastně samotný výjezd hasičských jednotek krok za krokem probíhá. Děti se dozvěděly o příchodu zprávy k výjezdu a pak už mohly sledovat příjezd samotných vozidel na místo simulované dopravní nehody. Vše probíhalo jako při skutečném zásahu, ale přítomným se současně dostávalo i popisu a vysvětlení konkrétních úkonů prostřednictvím mluveného komentáře. Ve vozidle byli předem umístěni figuranti, kteří představovali zraněné oběti. Pak už bylo slyšet jen vzájemné tiché povely hasičů k jednotlivým krokům při vyprošťování. Bylo snadno pochopitelné, že při tak zajímavé ukázce se vše obešlo bez vyrušování a i ti nejznámější povídálkové sledovali s otevřenou pusou dění okolo vraku vozidla.

Ukázku činnosti zahájili úvodními slovy, kdy …
Musíme i poznamenat, že dobrovolní hasiči nejsou v této své činnosti žádnými nováčky a jen za první měsíce tohoto roku zasahovali téměř u 15 dopravních nehod, které si vyžádaly jejich pomoc. Mohli jste na informace o nich narazit i v několika našich krátkých článcích o událostech z oblasti Dopravního zpravodajství pribram.cz.  Jejich profesionalita, přestože jsou jednotkou hasičů dobrovolných, je zřejmá a je taká vykoupena řadou odborných školení, testů a zkoušek, které povinně absolvují. Při tom všem ještě vykonávají svá občanská povolání a chodí do zaměstnání. Teprve když je povolá  SMS v jejich telefonech k výjezdu, změní se v průběhu několika minut parta chlapů v dokonale seřízený nástroj, který se strojovou přesností a moderní technikou zachraňuje životy řidičům v havarovaných vozech nebo asistuje při hašení požáru například rodinného domu. Na Příbramsku je takových jednotek dobrovolných hasičů slušná řádka. Jen namátkou vzpomeňme například JPOII. z  Rožmitálu pod Třemšínem anebo třeba SDH Březové Hory, který získal předurčení k dopravním nehodám před několika měsíci.

Musíme i poznamenat, že dobrovolní hasiči …
Po vyproštění všech zraněných osob se mohly děti zblízka podívat na částečně rozstříhané vozidlo. Také v těchto chvílích jim bylo hasiči objasněno, proč a jak se které úkony při zásahu prováděly. Nechybělo samozřejmě ani osahání a potěžkání hasičského nářadí, které do té chvíle měli v ruce ti, kteří pak v praxi naše životy zachraňují. Patří jim tedy nejen poděkování za dokonale provedenou ukázku, ale i za jejich skutečnou a ne právě lehkou práci. Chlapi děkujeme.

Po vyproštění všech zraněných osob se mohly …

Fotogalerie

V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo () V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (1) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (2) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (3) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (4) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (5) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (6) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (7) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (8) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (9) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (10) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (11) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (12) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (13) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (14) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (15) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (16) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (17) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (18) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (19) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (20) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (21) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (22) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (23) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (24) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (25) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (26) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (27) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (28) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (29) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (30) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (31) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (32) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (33) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (34) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (35) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (36) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (37) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (38) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (39) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (40) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (41) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (42) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (43) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (44) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (45) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (46) V Chrašticích se vyprošťovalo a zachraňovalo (47)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: mip

autor: mipDalší články

Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Chcete mít v Příbrami parkourové hřiště, psí park, nebo filmový festival? Je to na vás! Od 1. června budete mít šanci rozhodnout, který projekt zvítězí 25. května 2019   (17:08) Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz