V budově plánované patologie postavím 50 bytů pro zdravotníky, říká nový majitel
NEPŘEHLÉDNĚTE
12. dubna 2021 (13:31)
foto: pribram.cz
V rozestavěné budově poblíž bývalého infekčního oddělení příbramské nemocnice měla vzniknout patologie, později hospic. Nyní zde nový vlastník plánuje výstavbu bytů pro zdravotníky příbramské nemocnice.
Rozestavěná budova nedaleko infekčního oddělení příbramské nemocnice, ve které se měla původně nacházet patologie, již řadu let chátrá. V roce 1992 byla stavba z finančních důvodů pozastavena a o šest let později vyhořela. Na objektu se podepsal i nemilosrdný zub času. Do současného žalostného stavu se však stavba dostala i vlivem dlouhotrvajících majetkových peripetií.
V roce 2005 přešlo pět devítin této nevyužité stavby do vlastnictví Příbrami. Město zde již tehdy uvažovalo o zřízení hospice, zůstalo však jen u plánů. Zbývající část objektu byla v rukou státu. Ten svůj podíl nabízel za bezmála tři miliony korun, což radnice s ohledem na dezolátní stav objektu zamítla. Ani následnou nabídku, získat podíl za 2.2 milionu, město neakceptovalo.
Před šesti lety se budova dostala do rukou jednomu výhradnímu vlastníkovi a této zakleté stavbě opět svitla naděje. Příbramský majitel si nechal vypracovat studii na dům s hospicovými lůžky a dalšími sociálními službami, po kterých je ve městě poptávka. Prozatím však zůstalo jen u vyklízení nahromaděného odpadu. Kus pozemku pod stavbou (zhruba 200 metrů čtverečních) patří nemocnici a ta je odmítla prodat z důvodu dalšího rozvoje.
Podle zjištění pribram.cz došlo před několika dny k podpisu kupní smlouvy na nového majitele Jurije Kostjaka, dnes byl podán návrh na vklad do katastru nemovitostí. Kostjak v minulosti zrekonstruoval byty v Březnické ulici, opravil a uvedl do provozu bývalý Hotel u Města Příbrami, který se později přejmenoval na Jurkos.
Kostjak plánuje budovu bývalé patologie přestavět na byty. „Chtěl bych zde vybudovat asi padesát bytů pro zdravotníky příbramské nemocnice. Myslím si, že by tento záměr neměl nemocnici vadit,“ řekl pribram.cz Kostjak.
foto: pribram.cz
V prvním nadzemním podlaží plánuje postavit nebytové prostory, budovu pak o jedno patro zvýšit. „Již zítra začneme prostory vyklízet od nahromaděného odpadu. Abychom zabránili shlukování bezdomovců, okna v přízemí dočasně zabedníme, dodal s tím, že celá stavba by měla být zrealizována do jara 2024.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA
Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl
Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v …
POLITIKA
Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých
Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned …




