V Březnici zazpívají Skety
26. května 2021 (12:53)
foto: vokální hudební skupina Skety
Koncert se koná 29. května od 19.00 ve velkém sále kulturního domu. Do začátku letních prázdnin se v rámci Hudebního festivalu Antonína Dvořáka uskuteční několik koncertů pod širým nebem také v Příbrami.
Hudební festival Antonína Dvořáka (HFAD) uskuteční v květnu a červnu čtyři open-air koncerty. Prvním vystoupením 52. ročníku festivalu, které se dočká diváků, je koncert souboru Skety v neděli 29. května od 19.00 ve velkém sále kulturního domu v Březnici. „Festival každoročně přináší koncert ‚na pomezí klasické hudby‘, který svým charakterem a výběrem ansámblu osloví i publikum, které běžně na koncerty klasické hudby nepřichází,“ uvedl HFAD, který v předchozích ročnících realizoval na stejném místě open-air koncerty Clarinet Factory a Prague Cello Quartet.
Další festivalové akce pod širým mají červnový termín. Operetní gala se skladbami Franze Lehára rozezní nádvoří Svaté Hory 5. června. Hobojista Vilém Veverka zahraje na nádvoří Galerie Ludvíka Kuby 26. června, čímž oficiálně zakončí výstavu vlastních fotografií, která nyní v galerii probíhá. Vilém Veverka spolu s klavíristou Martinem Hyblerem zároveň natočili v březnické jezuitské koleji kratší hudební upoutávky. Najdete je na webu města Březnice. Poslední z venkovních koncertů HFAD odehrají žesťoví Czech Brass v letním kině v Příbrami, a to 27. června.
Festival rovněž informuje o podmínkách divácké účasti. Jedná se zejména o doložení testu s negativním výsledkem na covid-19, potvrzení o očkování nebo prodělání onemocnění. Děti do osmi let jsou od těchto podmínek osvobozeny. S kontrolou vstupenky se budou evidovat e-mailové adresy návštěvníků. Podrobnosti vysvětluje web www.hfad.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb
Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u …
AKTUALIZOVÁNO
Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě
Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online
Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), …
AKTUÁLNĚ
U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu
Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. …
AKTUÁLNĚ
Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha
Příbramská judistka Tereza Bodnárová prožívá mimořádně úspěšné období. V květnu …
SPORT
Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic
Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od …
AKTUÁLNĚ
Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií
Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice
Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství …
SPORT
Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu
První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a …
ZAJÍMAVOSTI
Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí
Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. …
AKTUÁLNĚ




