7. 3. svátek má Tomáš

Uzavírka Husovy a Milínské ulice čeká Příbram až v příštím roce

28. května 2020   (06:31)
Uzavírka Husovy a Milínské ulice čeká Příbram až v příštím roce
foto: pribram.cz

Zároveň dojde i k vybudování kruhového objezdu u příbramského aquaparku.


Hned tři významné dopravní akce čekají město Příbram v příštím roce. Tou první bude oprava mostu v Husově ulici nad kruhovým objezdem u Obory. Realizace by měla být ohlášena minimálně v tříměsíčním předstihu. Ulice bude uzavřena zhruba na půl roku a podle místostarosty Martina Buršíka (ANO) bude objízdná trasa měřit zhruba 10 kilometrů. Vzhledem k tomu, že Husova je společně s Rožmitálskou ulicí jedna z nejfrekventovanějších ve městě, dá se očekávat velká dopravní zátěž zbytku města.

„Aktuálně jednáme s ŘSD o Milínské, aby se neměnily pouze povrchy. Jakmile bude hotová první část obchvatu, což by mělo být přibližně za pět let, mohlo by se jednat o tom, že tato ulice nebude silnicí první třídy, ale místní komunikací,“ řekl minulý týden na tiskové konferenci místostarosta Buršík, podle kterého je třeba v ulici opravit i inženýrské sítě.
Příští rok by měla proběhnout také stavba kruhového objezdu na křižovatce ulic třída Osvobození a Legionářů. Tato dopravní stavba bude vybudována i přesto, že dojde k méně nákladné rekonstrukci aquaparku. Podle starosty města Jana Konvalinky (ANO) má tato okružní křižovatka více důvodů pro stavbu. Jedná se například o zklidnění dopravy, protože se často stává, že řidič po dlouhém a rovném úseku ulice jezdí rychlostí kolem 70km/h. Dále se předpokládá, že podél třídy Osvobození vzniknou nová parkovací místa.
Tato stavba se odkládá na příští rok zejména kvůli nutnosti přeložek některých sítí a také námitek proti stavbě, které musí být projednány v rámci krajského úřadu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka








Další články

Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí … SPORT Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz