15. 8. svátek má Hana

Útulek v Lazci je plný, do adopce může jít deset psů

9. června 2024   (19:24)
Útulek v Lazci je plný, do adopce může jít deset psů
foto: TS Příbram

V městském útulku pro psy v Lazci u Příbrami se aktuálně starají o třicítku nalezenců.


Psí útulek v Lazci u Příbrami hlásí plno. Technické služby města Příbrami (TS), pod které městský útulek spadá, vydaly koncem května zákaz přijímání nových psů z důvodu přeplnění kapacity. Platný je do odvolání. Podle informací vedoucí útulku Hany Celerýnové bylo v pátek 7. června v útulku 31 psů, 10 z nich si mohou adoptovat noví majitelé.

„Příjem psů je možný pouze prostřednictvím městské policie a do útulku lze umístit jen psy, které městská policie odchytila na území města Příbrami. Máme uzavřenou spolupráci s útulkem, který v případě nadměrného počtu psů, karantény v útulku či provozních problémech, vypomůže,“ vysvětluje Hana Celerýnová.
Ze zdravotních důvodů je pozastaveno také venčení psů mimo útulek, kdy si lidé mohou za určitých podmínek pejska „vypůjčit“ a vzít ho na vycházku. O tom, zda bude venčení obnoveno, by měl v pondělí 9. června rozhodnout zvěrolékař.
Psí útulek byl kvůli naplnění kapacity uzavřen třikrát v roce 2014 a jednou v roce 2017. V roce 2016 zde byla nařízena karanténa, v roce 2019 omezila provoz rekonstrukce. Nabídka psů k adopci se stručnými informacemi o jejich povaze a potřebách je zveřejněna na facebookové stránce Psí útulek Lazec nebo na webu TS Příbram.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival Domov Svatý Jan letos slaví 40 let od svého založení. Za tu dobu se stal místem, kde … NEPŘEHLÉDNĚTE Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět Jsou nenápadné, tiché a většinou je zahlédnete na krátký okamžik. Záblesk pohybu v … POZNÁVÁME BRDY Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás … NEPŘEHLÉDNĚTE Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Centrem dění tohoto víkendu bude nejen Svatá Hora, kde se bude konat další poutní … NEPŘEHLÉDNĚTE Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Orlická přehrada zažívá největší pokles hladiny za poslední desítky let. V nádrži … FOTOGALERIE Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za … ZDRAVOTNICTVÍ
Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz