24. 8. svátek má Bartoloměj

Úspěch příbramských siláků

12. prosince 2018   (13:46)
Úspěch příbramských siláků

V sobotu 8.12.2018 se v Jihlavě uskutečnilo Mistrovství České republiky v raw benčpresu (tlak vleže na lavici). Raw v tomto případě znamená tlak na lavici bez podpůrných prostředků tedy stahovacího benčového trika.


Mistrovství se zúčastnili příbramští borci z Klubu silového trojboje Příbram, ve složení Ježek, Havrlík a Veselý. Nováček oddílu Martin Veselý, pro kterého to byla první mistrovská soutěž, závodil v kategorii mužů do 120 kg. Svůj debut zvládl se ctí a výkonem 175 kg a obsadil 5. místo, když na bronzovou medaili mu scházelo pouhých 5 kg.

Zakladatel a předseda oddílu Tomáš Ježek nastoupil v kategorii mužů do 74 kg. Jeho výchozí podmínky nebyly nejlepší – věk 58 let a tři roky rekonvalescence po těžké operaci páteře. Přesto poté, co pozdější vítěz kategorie Vít Čelůstka ze Zlína prvním, ale jak se ukázalo jediným platným pokusem 145 kg odskočil ostatním o 15 kg, svedl vyrovnaný souboj s o generaci mladšími soupeři. Nakonec byl úspěšný a výkonem 137,5 kg obhájil loňské 2. místo z Mistrovství republiky. Velkým překvapením se pro něj stalo ocenění Svazu silového trojboje, když se stal jedním z pěti borců, kteří převzali bronzovou plaketu „srdcař“, za letitou účast a výsledky dosažené na mistrovských soutěžích. V případě Tomáše Ježka se jedná o 4 tituly mistr republiky mužů, zlato a bronz z ME a bronz z MS masters nad 40 let. 

Mistrovství se zúčastnili příbramští borci z …
Nejkvalitnější výkon z příbramských závodníků předvedl 5-ti násobný mistr republiky Vláďa Havrlík v kategorii mužů do 105 kg. Jen o vlásek mu uniklo zlato, když třetím pokusem lehce zvedl 195 kg, ale jeho soupeř Martin Turek z Nového Boru si na poslední chvíli přidal na 197,5kg, které s velkými problémy vytlačil. Zadostiučiněním se Vláďovi stalo vyhlášení pořadí bez rozdílu vah podle Wilksova koeficientu,kde obsadil vynikající  4.místo ze všech 73 startujících.

Celou soutěž ozdobil novým absolutním českým rekordem David Lupač z Jihlavy, který  v kategorii mužů nad 120 kg vzepřel 243 kg.

Na závěr se sluší zmínit úspěch dalšího člena KST Příbram Dominika Šuchmana, kterým se stal zisk titulu mistr republiky v silovém trojboji juniorů do 83 kg. Titul získal na šampionátu konaném 20.10.2018 v Sedlčanech, výkonem 595 kg v trojboji (dřep 210 kg,benč 135 kg,mrtvý tah 250 kg). 

Nezbývá tedy, než popřát všem závodníkům KST Příbram pevné zdraví a štěstí v dalších soutěžích, kde úspěšně reprezentují náš region.

Nejkvalitnější výkon z příbramských závodníků …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Tomáš Ježek

autor: topDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz