19. 1. svátek má Doubravka
Úspěch příbramských siláků

12. prosince 2018   (13:46)
Úspěch příbramských siláků

V sobotu 8.12.2018 se v Jihlavě uskutečnilo Mistrovství České republiky v raw benčpresu (tlak vleže na lavici). Raw v tomto případě znamená tlak na lavici bez podpůrných prostředků tedy stahovacího benčového trika.


Mistrovství se zúčastnili příbramští borci z Klubu silového trojboje Příbram, ve složení Ježek, Havrlík a Veselý. Nováček oddílu Martin Veselý, pro kterého to byla první mistrovská soutěž, závodil v kategorii mužů do 120 kg. Svůj debut zvládl se ctí a výkonem 175 kg a obsadil 5. místo, když na bronzovou medaili mu scházelo pouhých 5 kg.

Zakladatel a předseda oddílu Tomáš Ježek nastoupil v kategorii mužů do 74 kg. Jeho výchozí podmínky nebyly nejlepší – věk 58 let a tři roky rekonvalescence po těžké operaci páteře. Přesto poté, co pozdější vítěz kategorie Vít Čelůstka ze Zlína prvním, ale jak se ukázalo jediným platným pokusem 145 kg odskočil ostatním o 15 kg, svedl vyrovnaný souboj s o generaci mladšími soupeři. Nakonec byl úspěšný a výkonem 137,5 kg obhájil loňské 2. místo z Mistrovství republiky. Velkým překvapením se pro něj stalo ocenění Svazu silového trojboje, když se stal jedním z pěti borců, kteří převzali bronzovou plaketu „srdcař“, za letitou účast a výsledky dosažené na mistrovských soutěžích. V případě Tomáše Ježka se jedná o 4 tituly mistr republiky mužů, zlato a bronz z ME a bronz z MS masters nad 40 let. 

Mistrovství se zúčastnili příbramští borci z …
Nejkvalitnější výkon z příbramských závodníků předvedl 5-ti násobný mistr republiky Vláďa Havrlík v kategorii mužů do 105 kg. Jen o vlásek mu uniklo zlato, když třetím pokusem lehce zvedl 195 kg, ale jeho soupeř Martin Turek z Nového Boru si na poslední chvíli přidal na 197,5kg, které s velkými problémy vytlačil. Zadostiučiněním se Vláďovi stalo vyhlášení pořadí bez rozdílu vah podle Wilksova koeficientu,kde obsadil vynikající  4.místo ze všech 73 startujících.

Celou soutěž ozdobil novým absolutním českým rekordem David Lupač z Jihlavy, který  v kategorii mužů nad 120 kg vzepřel 243 kg.

Na závěr se sluší zmínit úspěch dalšího člena KST Příbram Dominika Šuchmana, kterým se stal zisk titulu mistr republiky v silovém trojboji juniorů do 83 kg. Titul získal na šampionátu konaném 20.10.2018 v Sedlčanech, výkonem 595 kg v trojboji (dřep 210 kg,benč 135 kg,mrtvý tah 250 kg). 

Nezbývá tedy, než popřát všem závodníkům KST Příbram pevné zdraví a štěstí v dalších soutěžích, kde úspěšně reprezentují náš region.

Nejkvalitnější výkon z příbramských závodníků …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Tomáš Ježek

autor: topDalší články

Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz