12. 8. svátek má Klára
Úředníci v Mladé Boleslavi mají pátky volné, Příbram nic podobného nechystá

3. září 2019   (16:48)
Úředníci v Mladé Boleslavi mají pátky volné, Příbram nic podobného nechystá

Magistrát v Mladé Boleslavi tak reaguje na svízelnou personální situaci.Jednou za dva týdny mají úředníci v Mladé Boleslavi pátek volný na samostudium. Tímto benefitem, který platí již od konce loňského roku, reaguje magistrát na složitou personální situaci v regionu. Nejsilnější zaměstnavatel, kterým je Škoda Mladá Boleslav nabízí průměrný plat hned o13 tisíc vyšší, než je průměrný plat úředníků ve Středočeském kraji. Díky volným pátkům by měla být pracovní pozice úředníka alespoň o něco málo atraktivnější. Ve studijním volnu se zaměstnanci střídají tak, aby byl zajištěn chod úřadu.
 
Zkracování pracovní doby je v posledních letech u mnoha velkých zaměstnavatelů velkým tématem. Některé firmy ji zkrátily, jiné úplně zrušily a svým zaměstnancům věří, že úkoly budou plnit svědomitě i nadále. Podle studií nemá drobné zkrácení pracovní doby vliv na celkovou produktivitu práce. Háček je v tom, že existuje mnoho pracovních pozic, kde nic obdobného praktikovat nejde. Zkrácení pracovní doby navrhují i některé politické strany (například ČSSD z 40 na 37,5).
 
Bohužel budeme muset zklamat všechny zaměstnance Městského úřadu v Příbrami. Podle informací tiskové mluvčí Evy Švehlové, se u nás volné pátky zatím ani neplánují.
 
Jaký je váš názor? Uvítali byste trávit v práci o hodinu kratší dobu? A myslíte, že byste stihli stejně práce?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pixabay

autor: kap

Další články

V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21) Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22) Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Perseidy budou aktivní až do 24. srpna. 11. srpna 2020   (17:44) Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Město chce tímto krokem oživit nákupní zónu v Pražské ulici. 11. srpna 2020   (13:03)
Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali, řekl Babiš k povinným testům Psal jsem ráno řeckému premiérovi, aby se na to ještě podívali, řekl Babiš k povinným testům Řecké rozhodnutí o povinných testech Babiše překvapilo. 11. srpna 2020   (11:30)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz