16. 9. svátek má Ludmila

Úředníci v Mladé Boleslavi mají pátky volné, Příbram nic podobného nechystá

3. září 2019   (16:48)
Úředníci v Mladé Boleslavi mají pátky volné, Příbram nic podobného nechystá

Magistrát v Mladé Boleslavi tak reaguje na svízelnou personální situaci.


Jednou za dva týdny mají úředníci v Mladé Boleslavi pátek volný na samostudium. Tímto benefitem, který platí již od konce loňského roku, reaguje magistrát na složitou personální situaci v regionu. Nejsilnější zaměstnavatel, kterým je Škoda Mladá Boleslav nabízí průměrný plat hned o13 tisíc vyšší, než je průměrný plat úředníků ve Středočeském kraji. Díky volným pátkům by měla být pracovní pozice úředníka alespoň o něco málo atraktivnější. Ve studijním volnu se zaměstnanci střídají tak, aby byl zajištěn chod úřadu.
 
Zkracování pracovní doby je v posledních letech u mnoha velkých zaměstnavatelů velkým tématem. Některé firmy ji zkrátily, jiné úplně zrušily a svým zaměstnancům věří, že úkoly budou plnit svědomitě i nadále. Podle studií nemá drobné zkrácení pracovní doby vliv na celkovou produktivitu práce. Háček je v tom, že existuje mnoho pracovních pozic, kde nic obdobného praktikovat nejde. Zkrácení pracovní doby navrhují i některé politické strany (například ČSSD z 40 na 37,5).
 
Bohužel budeme muset zklamat všechny zaměstnance Městského úřadu v Příbrami. Podle informací tiskové mluvčí Evy Švehlové, se u nás volné pátky zatím ani neplánují.
 
Jaký je váš názor? Uvítali byste trávit v práci o hodinu kratší dobu? A myslíte, že byste stihli stejně práce?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pixabay

autor: kapDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz