5. 3. svátek má Kazimír




Upíří horor Nosferatu, který se natáčel i v Rožmitále, bude mít premiéru o Vánocích

NEPŘEHLÉDNĚTE
25. února 2024   (11:55)
Upíří horor Nosferatu, který se natáčel i v Rožmitále, bude mít premiéru o Vánocích
foto: Focus Features/PR

V hlavních rolích se představí Bill Skarsgård, Lily-Rose Depp a Nicholas Hoult.


Dědeček filmových hororů, Upír Nosferatu, oslavil v minulém roce sté výročí. Ikonické dílo kinematografie, které dalo vzniknout modernímu konceptu upíra a dodnes umí ve svých nejsilnějších momentech vzbudit hrůzu, se dočká nové adaptace od jednoho z předních světových filmařů nastupující generace. Film se od března do května 2023 natáčel nejen v ateliérech na pražském Barrandově, ale i na zámku v Rožmitále pod Třemšínem. Podle webu edna.cz je americká premiéra stanovená na 25. prosince 2024, v českých kinech by se měl snímek uvést ve čtvrtek 26. prosince.

Horor Nosferatu, popisovaný jako gotický příběh z 19. století a reimaginace klasického snímku Upír Nosferatu, připravuje Robert Eggers, svérázný autor Čarodějnice, Majáku a Seveřana. V hlavních rolích se představí Bill Skarsgård, Lily-Rose Depp a Nicholas Hoult.
Režisér zamýšlel natočení filmu již v roce 2015, ale odložil jej. Na začátku roku 2022 byli do projektu angažováni herci Harry Styles a Anya Taylor-Joy, oba však na konci roku z projektu odstoupili kvůli termínové kolizi.
Film je již třetím zpracováním, které má vazbu k Česku. Původní film z roku 1922 se částečně natáčel v Československu ve Vrátné dolině, Dolném Kubíně a na Oravském hradě. Herzogův Upír Nosferatu z roku 1979 se natáčel ve Vysokých Tatrách, Nedvědici pod Pernštejnem, na hradě Pernštejn a v Telči.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně … ZAJÍMAVOSTI Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i … ZDRAVOTNICTVÍ Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u … DOPRAVA Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto … POČASÍ Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje … AKTUÁLNĚ V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u … DOPRAVA Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají … POLITIKA Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné … BLESKOVÁ ZPRÁVA Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále …
Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz